فرمانده پولیس ولسوالی ناوه‌ی غزنی
SM

فرمانده پولیس ولسوالی ناوه‌ی غزنی در انفجار ماین کشته شد

امان‌الله کامران، عضو شورای ولایتی غزنی تأیید می‌کنند که رحمت‌الله مبارز، فرمانده پولیس ولسوالی ناوه‌ی این ولایت در انفجاری کشته شده است.

آقای کامران به روزنامه اطلاعات روز گفت که مبارز به تازگی به کارش به‌عنوان فرمانده پولیس ولسوالی ناوه آغاز کرده بود، اما صبح امروز (جمعه، ۳ ثور) در انفجار ماین جان باخته است. در این رویداد یک محافظ مبارز نیز جان باخته است.

او جزئیات بیشتر ارائه نکرد. منابع امنیتی در غزنی نیز هنوز به‌صورت رسمی در این مورد چیزی نگفته‌اند.

در همین حال، واحیدالله جمعه‌زاده، سخن‌گوی والی غزنی کشته شدن رحمت‌الله مبارز را رد و یا تأیید نمی‌کند، اما می‌گوید که او صبح امروز برای دفع حملات طالبان به ولسوالی ده‌یک رفته بود.

گروه طالبان تا کنون در این مورد چیزی نگفته است.

از سوی هم، خالقداد اکبری، یک عضو دیگر شورای ولایتی غزنی می‌گوید که ولسوالی ناوه‌ی این ولایت در حالت سقوط است و مقر ولسوالی و فرماندهی پولیس ناوه در حومه‌ی شهر غزنی قرار دارد.

این درحالی است که چهارشنبه شب (۱ ثور) «ساتنمن» جاوید، سرپرست فرماندهی پولیس ولسوالی ده‌یک ولایت غزنی نیز در درگیری با جنگ‌جویان گروه طالبان در مربوطات این ولسوالی کشته شده بود.

 اخیرا حملات طالبان بر شماری از ولسوالی‌ها و همچنان پاسگاه‌های امنیتی در حومه‌ی شهر غزنی افزایش یافته است.

شب گذشته در ساحه‌ی آرزو، از مربوطات حوزه‌ی سوم شهر غزنی نیز جنگ جریان داشته است.

هنوز منابع رسمی در این مورد چیزی نگفته‌اند، اما برخی از اعضای شورای ولایتی غزنی گفته‌اند که در جریان این درگیری به جنگ‌جویان طالبان و نیروهای دولتی تلفات وارد شده است.

ولایت غزنی در جنوب‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بیشتر نقاط این ولایت حضور و فعالیت گسترده دارند.

دیدگاه‌های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *