عبدالرحمان طارق، والی میدان‌وردک

والی میدان‌وردک: ولسوالی نرخ در نتیجه‌ی یک سازش به‌دست طالبان سقوط کرده است

عبدالرحمان طارق، والی میدان‌وردک می‌گوید که ولسوالی نرخ این ولایت در نتیجه‌ی «یک سازش» به دست جنگ‌جویان گروه طالبان سقوط کرده است.

آقای طارق امروز (چهارشنبه، ۲۲ ثور) در یک پیام ویدیویی گفته است: «از چند مدت به این طرف ولسوالی نرخ با حملات طالبان روبه‌رو بود و نیروهای امنیتی از ولسوالی سرسختانه دفاع کردند. بدبختانه روز گذشته در نتیجه‌ی یک سازش طالبان این ولسوالی را گرفتند.»

او افزوده است که به‌دنبال این سازش، طالبان وارد ولسوالی نرخ شده و نیروهای امنیتی و دفاعی نیز از آن به‌صورت تأکتیکی عقب‌نشینی کرده‌اند.

همچنان والی میدان‌وردک گفته است که طالبان در جریان حمله بر ولسوالی نرخ، به تأسیسات این ولسوالی نیز آسیب زده است.

روز گذشته گروه طالبان ادعا کرد که کنترل ساختمان ولسوالی، فرماندهی پولیس، مدیریت امنیت و قرارگاه بزرگ ارتش را در ولسوالی نرخ به‌دست گرفته است.

ساعاتی پس از آن، طارق آرین، سخن‌گوی وزارت داخله تأیید کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی پس از درگیری با جنگ‌جویان طالبان، از قرارگاه فرماندهی پولیس ولسوالی نرخ ولایت میدان‌وردک عقب‌نشینی تکتیکی کرده‌اند.

آقای آرین همچنان گفته بود که در جریان این درگیری، به جنگ‌جویان طالب تلفات سنگین وارد شده است.

صبح امروز اما فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع ملی در تویتی اعلام کرد که کماندوهای تازه‌نقس ارتش به ولسوالی نرخ اعزام شده‌اند. او گفته است که این ولسوالی به‌زودی از وجود جنگ‌جویان طالبان پاک‌سازی می‌شود.