ولسوالی حصه‌ی دوم بهسود
عکس: آرشیف

حمله‌ی مسلحانه‌ی «کوچی‌ها و طالبان» در ولسوالی حصه‌ی دوم بهسود میدان‌وردک

یک عضو مجلس نمایندگان تأیید می‌کند که کوچی‌ها با حمایت گروه طالبان از ده روز به این طرف بر تعدادی از مناطق ولسوالی حصه‌ی دوم بهسود ولایت میدان‌وردک چندین بار حمله‌ی مسلحانه کرده‌اند.

غلام‌حسین ناصری، نماینده‌ی مردم کابل در مجلس نمایندگان که در ساحه‌ی درگیری در ولسوالی حصه‌ی دوم بهسود حضور دارد، به روزنامه اطلاعات روز گفت که در آخرین مورد کوچی‌ها و جنگ‌جویان طالبان حوالی ساعت ۶:۴۰ صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۵ جوزا) در روستای «اسپی چاه» این ولسوالی حمله کرده‌اند.

آقای ناصری افزود که درگیری میان دو طرف تاکنون جریان دارد. او توضیح داد: «در اوایل جنگ خیلی شدید بود، اما اکنون (ساعت ۱۱:۰۰ صبح) درگیری پراکنده شده است.»

این عضو مجلس نمایندگان تأکید کرد که نیروی مردمی به‌تنهایی با کوچی‌ها و طالبان درگیرند و تاکنون کمکی از سوی نظامیان دولتی دریافت نکرده‌اند.

به گفته‌ی او، از تاریخ ۱۵ جوزا به این طرف، کوچی‌ها و طالبان چندین حمله‌ی مشترک را در ساحات «اسپی چاه» «غوجورک»، «قلعه‌ی بیرو»، «چشمه‌ی سفید»، «غار بوزو»، «زمبورک»، «کوه پامیل» و «آس مرده» راه‌اندازی کرده‌اند.

غلام‌حسین ناصری گفت که به‌جز حمله‌ی امروز کوچی‌ها و طالبان، دیگر تمامی حملات آنان توسط نیروهای مردمی دفع شده است.

او افزود که تاکنون به نیروهای مردمی تلفاتی وارد نشده است.

روزنامه اطلاعات روز موفق به دریافت دیدگاه مسئولان محلی و امنیتی در ولایت میدان‌وردک در مورد این حمله‌ی مسلحانه‌ی کوچی‌ها نشد.

گروه طالبان هم تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

این درحالی است که در چند سال اخیر در فصل‌های بهار و تابستان ولسوالی‌های بهسود همه‌ساله شاهد درگیری مسلحانه میان کوچی‌ها و ساکنان این ولسوالی‌ها است. این درگیری‌ها میان دو طرف تلفاتی نیز در پی داشته است.