آغاز درس‌های دانشگاه‌ها
عکس: شبکه‌های اجتماعی

ادامه‌ی تعطیلی دانشگاه‌ها؛ درس‌های حضوری تا دو هفته‌ی دیگر به‌صورت تدریجی آغاز می‌شود

وزارت تحصیلات عالی تصمیم خود برای بازگشایی دانشگاه‌های و دیگر نهادهای تحصیلی را اعلام کرد. براساس تصمیم این وزارت، درس‌های حضوری در تمام نهادهای تحصیلات عالی به‌شکل تدریجی آغاز می‌شود.

حامد عبیدی، سخن‌گوی وزارت تحصیلات عالی می‌گوید که در گام نخست ولایاتی که آمار مبتلایان روزانه ویروس کرونا در آن پایین‌تر از ۳۵ درصد گزارش می‌شود، تا دو هفته‌ی دیگر آغاز می‌شود.

آقای عبیدی امروز (شنبه، ۲ اسد) همچنین گفته است که پیش از آغاز درس‌های حضوری در این ولایات، تمامی دانشجویان شامل روند تطبیق واکسین کرونا می‌شوند.

به‌گفته‌ی عبیدی، در هر ولایتی که آمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در آن از ۳۵ درصد کم‌تر گزارش شود، به ترتیب درس‌های حضوری در نهادهای تحصیلات عالی آن ولایت نیز آغاز می‌شود.

سخن‌گوی وزارت تحصیلات عالی گفته است که این تصمیم با توجه به گزارش وزارت صحت عامه گرفته شده است. او اما از هیچ ولایتی که در آن آمار کرونا پایین‌تر از ۳۵ درصد گزارش شده باشد، به‌صورت مشخص نام نبرده است.

وزارت صحت عامه در تاریخ هشتم جوزا تمامی نهادهای آموزشی به‌شمول مکاتب و دانشگاه‌ها را به‌دلیل افزایش موارد روزانه‌ی ابتلا به ویروس کرونا تعطیل اعلام کرد.

در نخست این تعطیلی برای دو هفته در ۱۶ ولایت اعلام شده بود، اما پس از آن در تمامی ولایات عملی شد و چندین بار نیز تمدید شد.