وزارت شهرسازی: بیش از ۱۷ هزار غاصب زمین شناسایی شده‌اند

وزارت شهرسازی و اراضی می‌گوید که بیش از ۱۷ هزار غاصب زمین در نقاط مختلف کشور شناسایی شده‌اند.

در خبرنامه‌ای که از سوی وزارت عدلیه منتشر شده، آمده است که این موضوع روز گذشته (سه‌شنبه، ۱۲ اسد) در نشست بورد عالی قضایا از سوی نماینده‌ی وزارت شهرسازی و اراضی در این بورد مطرح شده است.

به نقل از خبرنامه، این نماینده‌ی وزارت شهرسازی و اراضی در بورد عالی قضایا گفته که مشخصات مربوط به غصب و مقدار زمین غصب‌شده توسط بیش از ۱۷ هزار نفر نیز توسط این وزارت ثبت شده است.

همچنین وزارت عدلیه گفته که در این نشست بورد عالی قضایا درباره‌ی تأمین هماهنگی میان ادارات در راستای جلوگیری از غصب دارایی‌های عامه، چگونگی تطبیق احکام مقرره‌ی تنظیم امور ملکیت‌های غیررسمی شهری و مشکلات عملی در تطبیق قرارهای استردادی قضایای دولت بحث و گفت‌وگو شده است.

فضل‌احمد معنوی، وزیر عدلیه که ریاست این نشست را به عهده داشته،  بر هماهنگی میان اداره‌ی قضایای دولت و ادارات زیربط تأکید کرده است. او گفته است که مشکلات باید در تفاهم میان ادارات به‌ویژه از طریق کمیته‌ی تخنیکی بورد عالی قضایای دولت رفع شود.

آقای معنوزی تأکید کرده که هرچند کشور در وضعیت حساس قرار دارد، اما مهم است که دولت به ارایه‌ی خدمات ادامه دهد و اوضاع جاری بر آن تأثیر نکند.