ادامه عملیات جستجوی بالگرد سانحه‌دیده رییس‌جمهور ایران؛ ایرنا از شناسایی محل سانحه خبر داد

عملیات جستجوی بالگرد سانحه‌دیده حامل ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور ایران تا اوایل صبح امروز (دوشنبه، ۳۱ ثور) نتیجه نداده است.

خبرگزاری رسمی ایران – ایرنا دقایق قبل در کانال تلگرام خود نوشت که محل بالگرد رییسی پیدا شده و نیروهای امدادی در حال نزدیک شدن به محل سانحه هستند.

پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر ایران گفته است که لاشه ‌بالگرد پیدا شده و «به سمت بالگرد حرکت می‌کنیم؛ شرایط خوب نیست».

پیشتر خبرنگار تلویزیون دولتی ایران از ساحه گزارش داد که موقعیت جغرافیایی که احتمال می‌رود محل سانحه باشد، توسط هواپیمای پیشرفته ترکیه مشخص شده و نیروهای امداد در حال حرکت به همان موقعیت است.

طبق گزارش‌ها، سخت‌گذربودن منطقه، وجود مه غلیط و تاریکی هوا امکان جستجو را سخت کرده است.

بعد از ظهر روز یک شنبه (۳۰ ثور) از وقوع سانحه برای بالگرد حامل رییس‌جمهور ایران و همراهانش از جمله وزیر خارجه این کشور گزارش شد.

طبق گزارش رسانه‌های ایران، بالگرد حامل رییسی هنگام بازگشت از منطه مرزی جمهوری آذربایجان، در ولایت آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است.

پس از اعلام این خبر رسانه‌های ایران از اعزام نیروی امداد و نجات به ساحه خبر دادند. در ساعات اولیه شب نیز گزارش شد که ترکیه هواپیمای دید در شب فرستاده است.

بامداد امروز نیز خبر رسید که اولین هواپیمای ایل-۷۶ وزارت شرایط فوق‌العاده روسیه برای کمک به عملیات جست‌وجو و نجات از فرودگاه ژوکوفسکی به مقصد تبریز در ایران برخاسته است.