مجلس سنا طرح جلوگیری از توهین به مجاهدین را آماده می‌کند

اطلاعات روز: سناتوران در مجلس سنا توافق کردند تا طرحی را برای جلوگیری از توهین به مجاهدین آماده کنند.
کار روی طرح قانون جلوگیری از توهین به مجاهدین امروز (سه‌شنبه، 18، ثور) از سوی فضل‌هادی مسلم‌یار رییس مجلس سنا به تالار عمومی این مجلس پیشنهاد شد و سناتوران با آن توافق کردند.
فضل‌هادی مسلم‌یار ایجاد طرح جلوگیری از توهین به مجاهدین را ضروری خواند و گفت که این طرح برای دفاع از مقدسات مردم مجاهد افغانستان ساخته خواهد شد.
آقای مسلم‎یار کسانی که به مجاهدین توهین می‎کنند را «خائینان» خواند و تأکید کرد که آنان حق ندارند در افغانستان سیاست کنند و یا در مورد مقدسات مردم افغانستان حرف بزنند.
پیش از این رییس مجلس سنا در مراسم بزرگداشت از روز پیروزی مجاهدین در ارگ ریاست جمهوری گفته بود که مجلس سنا طرحی را برای جلوگیری از توهین به مجاهدین آماده می‌کند.
او افزود که براساس این طرح، نهادهای عدلی و قضایی مکلف خواهند شد تا کسانی که به شخصیت‌های ملی و جهادی، توهین می‌کنند را زیر پیگرد قانون قرار دهند.
به گفته‌‎ی مسلم‌یار، تعداد «محدودی» از رهبران جهادی بخاطر چوکی جنگیده اند ولی این به این معنی نیست که به تمام مجاهدین توهین شود.
مجلس سنا در حالی چنین طرحی را آماده می‌کند که پس از خروج ارتش سرخ شوری از افغانستان، مجاهدین  به جنگ‌های میان‌گروهی در کشور ادامه دادند.
اکنون بسیاری از مردم آنان را به«خرابی و خیانت» به افغانستان متهم می‌کنند.