پنج شنبه ۱۷ عقرب ۱۳۹۷

«نیروی کمکی به جاغوری نرسید؛ دوربین دارهای طالبان، پوسته‌های مرزی را تصرف کرده‌اند»

اطلاعات روز: منابع محلی از ناوه ولسوالی جاغوری ولایت غزنی از محاصره شدن نیروهای مقاومت مردمی از سوی طالبان خبر داده و خواهان اعزام فوری نیروهای کمکی […]

اطلاعات روز: منابع محلی از ناوه ولسوالی جاغوری ولایت غزنی از محاصره شدن نیروهای مقاومت مردمی از سوی طالبان خبر داده و خواهان اعزام فوری نیروهای کمکی اند.

این منابع به روزنامه اطلاعات روز می‌گویند که برای دومین روز طالبان بر روستاهای حوتقول و داوود در ناوه جاغوری حمله کرده و شماری از نیروهای مقاومت را محاصره کرده‌اند.

به گفته‌ی این منابع حمله‌ی طالبان حوالی نیمه‌ی شب گذشته آغاز شده و جنگجویان این گروه در خاک جاغوری پیشروی کرده‌اند.

طالبان افزون بر تعداد پوسته‌هایی که دیروز سوختانده بودند، امشب نیز چندین پوسته را در کنترل خود در آورده و چندین خانه‌ی مسکونی را نیز به آتش کشیده‌اند.

در همین حال شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رییس جمهور می‌گوید که پلان براي اعزام كماندوها به جاغوری گرفته شده است.

از سوی هم شام روز گذشته دفتر مطبوعاتی والی غزنی از رسیدن کماندوهای ارتش به ولسوالی جاغوری خبر داده بود. در اعلامیه‌ی این دفتر آمده است: «نیروهای کوماندو به اضافه‌ی قطعات دیگر امنیتی به مناطق مرزی جاغوری و گیلان رسیدند.»

روز گذشته سید غفور‌احمد جاوید، سخنگوی وزارت دفاع به روزنامه اطلاعات روز گفته بود که گزمه‌ی هوایی ارتش در ولسوالی جاغوری حضور دارد و در حال حاضر وضعیت در کنترل نیروهای دولتی است.

او همچنان گفته بود که نیروهای کمکی نیز در حال حرکت به ولسوالی جاغوری اند و آمادگی لازم برای سرکوب طالبان گرفته شده است.

با آن‌که مقام‌های حکومتی از اعزام نیروی کمکی به ولسوالی جاغوری خبر می‌دهند اما منابع در محل می‌گویند تاکنون نیروهای کمکی از سوی حکومت به منطقه نرسیده‌اند.

منابع محلی می‌گویند تاکنون حتا سلاح و مهماتی که روز گذشته توسط چرخ‌بال ارتش به مرکز ولسوالی جاغوری رسیده، در اختیار نیروهای مقاومت مردمی در برابر طالبان قرار داده نشده است.

طالبان حوالی ساعت سه بامداد روز گذشته حملات گسترده‌یی را در این مناطق راه‌اندازی کردند اما حوالی ساعت ده پیش از ظهردیروز دوباره عقب‌نشینی کردند.

دفتر مطبوعاتی والی غزنی روز گذشته از ارسال تجهیزات نظامی به ولسوالی جاغوری خبر داده بود. منابع محلی نیز به اطلاعات روز گفته بودند که ارتش دو بمب را بر مواضع طالبان در ناوه پرتاب کرده است.

در حمله روز گذشته طالبان سه پولیس محلی کشته و پنج پولیس محلی زخمی شده‌اند. در حمله چهارشنبه نیز نیروهای مقاومت مردمی تلفات دارند اما رقم این تلفات تاکنون روشن نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of