پنج شنبه ۱۷ عقرب ۱۳۹۷

چین افغانستان را در بخش تطبیق پروژه فایبر نوری واخان کمک می‌کند

اطلاعات روز: وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کشور می‌گوید دولت چین پروژه شبکه فایبر نوری دهلیز واخان را تمویل مالی می‌کند. این وزارت در اعلامیه‌یی امروز (پنج‌شنبه، […]

اطلاعات روز: وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کشور می‌گوید دولت چین پروژه شبکه فایبر نوری دهلیز واخان را تمویل مالی می‌کند.

این وزارت در اعلامیه‌یی امروز (پنج‌شنبه، ۱۷ عقرب) گفته است که شهزاد گل آریوبی، وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در سفری به چین پروپوزل ۵۰ میلیون دالری را به وزیر صنعت و تکنالوژی چین داده و چین متعهد به پرداخت این مبلغ شده است.

در بخشی از این اعلامیه آمده است که آقای آریوبی با وزیر صنعت و تکنالوژی چین در مورد گسترش همکاری‌های دو جانبه، پروژه راه دیجتلی ابریشم، توسعه اقتصادی افغانستان از طریق برنامه‌های دیجتلی و به‌طور خاص وصل فایبر نوری از طریق دهلیز واخان-افغانستان صحبت کرده است.

به گفته‌ی آقای آریوبی، دولت افغانستان سروی پروژه دهلیز واخان را تکمیل کرده و موانعی در بخش عملی نمودن این پروژه وجود ندارد.

در این اعلامیه آمده است: «وزیر صنعت و تکنالوژی چین، چن ژائو سیونگ (Chen Zhao Xiong) بر اساس همین یک بار دیگر تعهد سپرد که در اولویت‌های کاری خویش قرار داده و با مسوولان مربوطه خویش جهت تاییدی شریک می‌سازد و جهت تاییدی و منظوری امور مالی به‌زودی به دولت افغانستان خبر داده می‌شود.»

افغانستان در حال حاضر از کشورهای مختلف انترنت گرفته است. وزارت مخابرات می‌گوید با وصل شدن فایبر نوری افغانستان-چین میزان وابستگی به کشورهای همسایه در بخش انترنت کاهش پیدا می‌کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of