شنبه ۸ جدی ۱۳۹۷

ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی غوریان هرات کشته شد

اطلاعات روز: منابع محلی در ولایت هرات می‌گویند که در یک عملیات هوایی در ولسوالی غوریان این ولایت، شش جنگجوی طالب به شمول «ملا عبدالرحمن»، ولسوال نام‌نهاد […]

اطلاعات روز: منابع محلی در ولایت هرات می‌گویند که در یک عملیات هوایی در ولسوالی غوریان این ولایت، شش جنگجوی طالب به شمول «ملا عبدالرحمن»، ولسوال نام‌نهاد این گروه در ولسوالی غوریان کشته شده‌اند.

جیلانی فرهاد، سخن‌گوی والی هرات امروز شنبه (هشتم جدی) به روزنامه اطلاعات روز گفت که این عملیات روز جمعه در مربوطات ولسوالی غوریان راه‌اندازی شده است.

آقای فرهاد همچنان گفت که روز جمعه در عملیات هوایی و زمینی نیروهای افغان در ولسوالی زیرکوه هرات نیز ۱۵ جنگجوی طالب کشته و ۹ نفر دیگر به شمول «ملا حنظله» و «ملا صمد» از فرماندهان مشهور این گروه زخمی شده‌اند.

او گفت که ملاصمد یکی از مشهورترین فرماندهان طالبان در ولسوالی شیندند ولایت هرات است.

سخن‌گوی والی هرات افزود که در جریان این عملیات بیش از ده عراده موتر و موترسایکل، دو قرارگاه مهم «ملا فضل احمد» و «ملا مدثر» از فرماندهان طالبان به‌گونه‌ی کامل تخریب شده است.

ولسوالی زیرکوه یکی از ناامن­ترین ولسوالی­های هرات است که اخیرا از ولسوالی شیندند این ولایت جدا و به‌عنوان یک ولسوالی مستقل شناخته شد.مقام­های امنیتی همواره از زیرکوه به عنوان قرارگاه راهبردی طالبان در هرات یاد کرده‌اند.

مقام­های امنیتی همواره از زیرکوه به عنوان قرارگاه راهبردی طالبان در هرات یاد کرده‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of