غنی: اعمال خشونت علیه اعتراض‌های مدنی در پاکستان نگران‌کننده است

اطلاعات روز: محمداشرف غنی، رییس‌جمهوری کشور امروز (پنجشنبه، ۱۸ دلو) با اشاره به افزایش خشونت‌ها در برابر معترضین و فعالان مدنی در پاکستان، گفته است که اعمال خشونت علیه اعتراض‌های مدنی در آن کشور نگران‌کننده است.

آقای غنی با نشر یادداشتی در صفحه‌ی فیسبوک‌اش گفته است: «نهادهای بین‌المللی حقوق بشری، رسانه، گروه‌های سیاسی و حتا فعالان مدنی پاکستان افزایش این خشونت‌ها را در ایالت‌های خیرپشتون‌خواه و بلوچستان تأیید می‌کنند و نگران آنند.»

به گفته‌ی رییس‌جمهوری کشور، دولت پاکستان باید از حرکت‌های مدنی در شرایطی که افراطیت مذهبی و تروریسم تهدید جدی برای منطقه می‌باشد، حمایت کنند و این حمایت وظیفه اخلاقی دولت‌های مسئول می‌باشد.

او افزوده است که بدبختانه دولت پاکستان اعتراض‌های مدنی را سرکوب می‌کند و این نوع رفتار در درازمدت برای منطقه، نتایج منفی دارد.

آقای غنی در حالی این اظهارات را بیان می‌کند که آرمان لونی، از اعضای جنبش تحفظ پشتون‌های پاکستان چندی قبل در ایالت پلوچستان پاکستان کشته شد. به ادعای جنبش تحفظ پشتون‌های پاکستان، او پس از شنکنجه‌ی پولیس جان داده است، اما پولیس پاکستان این ادعاها را همواره رد کرده و گفته که او در اثر حمله‌ی قلبی جان داده است.