دوشنبه 22 دلو 1397

جمع‌آوری موترهای زرهی شورای امنیت؛ وزارت داخله به جنرال جرأت هشدار داد

براساس فهرستی که اطلاعات روز به آن دست یافته است، 22 عراده واسطه‌ی زرهی دفتر شورای امنیت ملی در نزد شماری از مقام‌های پیشین حکومتی و اعضای مجلس نمایندگان است. امروز پولیس برای جمع‌آوری این وسایل اقدام کرده است.

اطلاعات روز: به دنبال دستور مشاور امنیت ملی افغانستان به نیروهای امنیتی، وزارت داخله به جنرال دین محمد جرأت 72 ساعت مهلت داده تا وسایط نظامی و سلاح دولتی را به پولیس کابل تسلیم نماید.

وزارت داخله در ابلاغیه‌ای شام امروز (دوشنبه، 22 دلو) گفته است که «دو عراده واسطه هاموی، دو عراده رنجر، دو عراده واسطه تیز رفتار، دو پایه ‌دهشکه، ده میل سلاح کلاشینکوف، یک میل تفنگچه بریتا» و چند فرد مسلح غیرمسئول در اختیار جنرال جرأت قرار دارد.

این وزارت به جنرال جرأت هشدار داده است که تا 72 ساعت دیگر تجهیزات نظامی و افراد مسلح غیرمسئول را به پولیس کابل تحویل دهد در غیر آن مطابق قانون «اجراآت صورت خواهند گرفت.»

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی هفته پیش به نیروهای امنیتی دستور داده است تا 22 عراده واسطه‌ی زرهی که در زمان حنیف اتمر، مشاور پیشین امنیت ملی به شماری از مقام‌های دولتی داده شده است را جمع‌آوری کنند.

براساس یکی از فهرست‌های تهیه شده از سوی شورای امنیت ملی که اطلاعات روز به آن دست یافته، 22 عراده واسطه نقلیه نزد شماری از مقام‌های پیشین حکومتی و اعضای مجلس نمایندگان است که در زمان محمد حنیف اتمر توزیع شده است.

این وسایط نقلیه شامل لندکروزرهای زرهی، فورد پیکب، کرولا، هایلکس، نیسان و لندکروزر ساده است که از سوی دفتر شورای امنیت به مقام‌های دولتی داده شده است.

براساس دستور حمدالله محب، نیروهای امنیتی بایستی وسایطی که مشخصات آن در جدول درج شده، به‌شمول وسایط زرهی و ساده دفتر شورای امنیت ملی که در نزد حنیف اتمر است، را جمع‌آوری کنند.

موترهای زرهی و ساده دفتر شورای امنیت ملی به سید رضا محمدی، تمیم عاصی، سید خلیل انوری، نیلوفر ابراهیمی، گل‌پاچا مجیدی، هیلی ارشاد، دین محمد جرأت، مطیع‌الله، فضل‌الدین، صبغت‌الله هوتک، انجنیر محمد خان، غلام نبی فراهی، عبدالغفور لیوال، وحیدالله سباوون، زلمی مجددی، حزب اسلامی، احمد سمیع، محمد سلیمان کاکر، نصرالله ستانکزی و حنیف اتمر داده شده است.

در همین حال نصرت رحیمی، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخله به اطلاعات روز گفت که تمام وسایط دولتی که در نزد برخی از اراکین دولتی که قبلاً وظیفه داشته، وجود دارد توسط پولیس جمع‌آوری می‌شود.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین‌ها
قدیمی‌ترین‌ها
Inline Feedbacks
View all comments