سه شنبه ۲۳ دلو ۱۳۹۷

طرح تعدیل قانون انتخابات از سوی رییس‌جمهور توشیح شد

ریاست‌جمهوری کشور اعلام کرده است که کابینه‌ی جمهوری اسلامی افغانستان امروز (سه‌شنبه، ۲۳ دلو) طرح تعدیل قانون انتخابات را تصویب کرده و مصوبه کابینه از طرف رییس جمهور غنی توشیح شده است.

اطلاعات روز: ریاست‌جمهوری کشور اعلام کرده است که کابینه‌ی جمهوری اسلامی افغانستان امروز (سه‌شنبه، ۲۳ دلو) طرح تعدیل قانون انتخابات را تصویب کرده و مصوبه کابینه از طرف رییس جمهور غنی توشیح شده است.

شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخن‌گوی ریاست‌جمهوری کشور در صفحه‌ی فیسبوک‌اش نوشته است: «این طرح قبلا در جلسات مشترک به ریاست استاد سرور دانش، معاون دوم رییس‌جمهور، از سوی احزاب سیاسی، نامزدان ریاست‌جمهوری و نهادهای مدنی مرتبط به انتخابات، به اتفاق آرا مورد تأیید قرار گرفته بود.»

محمد سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری کشور نیز دیروز (دوشنبه، ۲۲ دلو) اعلام کرده بود که طرح تعدیل قانون انتخابات در چهارمین جلسه‌ی مشورتی نمایندگان «شورای تشریک مساعی» نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۸، نمایندگان تام‌الاختیار احزاب سیاسی، رییسان و نمایندگان نهادهای مدنی مرتبط به انتخابات، نمایندگان تام‌الاختیار نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری و رییس تقنین وزارت عدلیه مورد تأیید قرار گرفته است.

محمد ناطقی، سرپرست حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و از اعضای این نشست روز دوشنبه (۲۲ دلو) به روزنامه اطلاعات روز گفته بود که در این نشست مشورتی روی سه موضوع مهم اختلافی توافق صورت گرفته است.

به گفته‌ی او استفاده‌ی کامل از تکنالوژی بیومتریک در تمام مراحل انتخابات، تبدیل سیستم انتخابات از سیستم SMTV به سیستم MDR و مسأله‌ی گزینش کمیشنران کمیسیون‌های انتخاباتی از مواردی بوده که در چهارمین نشست مشورتی روی آن توافق شده است.

مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments