سه شنبه ۲۱ حوت ۱۳۹۷

فیفا مدت تعلیق کرام‌الدین کریم را ۹۰ روز دیگر تمدید کرد

فدراسیون بین‌المللی فوتبال گفته است که آقای کریم در این مدت اجازه‌ی هیچ نوع فعالیتی در مرتبط با فوتبال در خارج و داخل کشور ندارد.

اطلاعات روز: فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) امروز (سه‌شنبه، ۲۱ حوت) اعلام کرده است که این فدراسیون مدت تعلیق کرام‌الدین کریم، رییس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان را برای سه ماه (۹۰ روز) دیگر تمدید کرده است.

این فدراسیون گفته است که آقای کریم در این مدت اجازه‌ی هیچ نوع فعالیتی در مرتبط با فوتبال در خارج و داخل کشور ندارد.

جمشید رسولی، سخن‌گوی دادستانی کل کشور نیز حدود دوونیم ماه پیش (۷ جدی) به روزنامه‌ی اطلاعات روز گفته بود که آقای کرام و چهار عضو دیگر فدراسیون فوتبال افغانستان در پیوند به قضیه‌ی آزار و اذیت جنسی اعضای تیم ملی فوتبال زنان کشور در این فدراسیون، ممنوع‌الخروج شده‌اند.

به گفته‌ی او، این افراد شامل رییس، مسئول کمیته‌ی دروازه‌بانان، سکرتر جنرال، مسئول ارتباطات و یک نفر از کارمندان فدراسیون فوتبال افغانستان می‌شوند.

آقای رسولی افزوده بود که این قضیه از سوی هیأت بررسی‌کننده تحت بررسی قرار دارد و تحقیقات در این زمینه با جدیت و قاطعیت از طرف هیأت تحقیق به پیش می‌رود.

روزنامه‌ی گاردین حدود سه‌ونیم ماه پیش (۹ قوس) به نقل از منابعی در تیم ملی فوتبال زنان افغانستان گزارش کرده بود که شماری از اعضای مرد فدراسیون فوتبال افغانستان در بدرفتاری جنسی در برابر بازی‌کنان زن نقش داشته‌اند.

در گزارش این روزنامه آمده بود که بدرفتاری با بازی‌کنان تیم ملی فوتبال زنان، در داخل افغانستان و نیز در یک کمپ آموزشی در اردن در ماه فبروری سال گذشته‌ی میلادی صورت گرفته است.

در واکنش به نشر این گزارش، محمداشرف غنی، رییس‌جمهور کشور در ۱۲ قوس به دادستانی کل هدایت داد تا این موضوع را با دقت بیشتر بررسی کند.

فرید حمیدی، دادستان کل کشور نیز گفته بود که اداره‌ی دادستانی کل پلان تحقیقاتی را روی دست گرفته و هیأتی به ریاست معاون دادستانی کل کار بررسی را رسماً آغاز کرده است.

به دنبال آن، به تاریخ ۱۸ قوس دادستانی کل اعلام کرد که وظیفه‌ی رییس و چهار عضو «فدراسیون فوتبال افغانستان» به حالت تعلیق درآمده و به تاریخ ۲۵ قوس نیز این اداره اعلام کرده که در پیوند به بدرفتاری و آزار جنسی با اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان در فدراسیون فوتبال این کشور،‌ تاکنون از ۱۵ نفر به شمول مسئولان فدراسیون فوتبال افغانستان تحقیق صورت گرفته است.

پس از آن، روزنامه‌ی گاردین جزییات بیشتری در مورد آزار و اذیت جنسی با اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان را منتشر کرد.

در گزارش این روزنامه آمده بود که کرام‌الدین کریم پس از تجاوز جنسی به یکی از دختران فوتبالیست، او و خانواده‌اش را در صورت سکوت‌نکردن، به مرگ تهدید کرده است.

فدراسیون فوتبال افغانستان پیشتر این اتهامات را رد کرد و گفته بود که شماری از اعضای تیم ملی فوتبال زنان به دلیل «نارضایتی» اتهام آزار و اذیت جنسی در این فدراسیون را مطرح کرده‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of