پنج شنبه ۱۵ حمل ۱۳۹۸

حمله‌ی طالبان بر ولسوالی بالامرغاب بادغیس؛ هشدار از سقوط این ولسوالی به دست طالبان

عبدالعزیز بیگ، رییس شورای ولایتی بادغیس به روزنامه اطلاعات روز گفت که طالبان این حمله‌ی‌شان را از نیمه‌های شب گذشته (چهارشنه، ۱۴ حمل) بر مرکز این ولسوالی آغاز کرده‌اند که تا کنون ادامه دارد.

اطلاعات روز: مقام‌های محلی در ولایت بادغیس امروز (پنج‌شنبه، ۱۵ حمل) تأیید می‌کنند که گروه طالبان بر مرکز ولسوالی بالامرغاب این ولایت حمله کرده و قسمت‌هایی از آن را نیز در کنترل خود در آورده است.

عبدالعزیز بیگ، رییس شورای ولایتی بادغیس به روزنامه اطلاعات روز گفت که طالبان این حمله‌ی‌شان را از نیمه‌های شب گذشته (چهارشنه، ۱۴ حمل) بر مرکز این ولسوالی آغاز کرده‌اند که تا کنون ادامه دارد.

آقای بیگ تصریح کرد: «هم‌اکنون تنها ساختمان‌های ولسوالی و فرماندهی پولیس به‌دست نیروهای امنیتی است و طالبان قسمت‌هایی از بازار ولسوالی را در کنترل خود دارند و جنگ هم به شدت ادامه دارد.»

به گفته‌ی او، اگر به صورت فوری اقدامات هوایی صورت نگیرد، این ولسوالی تا ساعات بعد به‌دست طالبان سقوط می‌کند.

رییس شورای ولایتی بادغیس افزود که راه‌های مواصلاتی زمینی از قلعه‌ی نو، مرکز ولایت به این ولسوالی مسدود بوده و وضعیت هوا نیز برای کمک هوایی، خراب است.

او هم‌چنان گفت که در جریان این درگیری‌ها به دو طرف تلفات سنگینی وارد شده، اما رقم دقیق آن تا کنون به علت «شدت» جنگ مشخص نیست.

در همین حال جمشید شهابی، سخن‌گوی والی بادغیس با تأیید این حمله‌ی طالبان می‌گوید که طالبان هیچ پیشروی در جریان این حمله‌ی شان نداشته‌اند.

به گفته‌ی او، هم‌اکنون حملات طالبان بر مرکز این ولسوالی عقب زده شده است.

وزارت دفاع ملی کشور نیز در اعلامیه‌ای گفته است که حوالی ساعت ۱۲:۳۰ شب گذشته گروه طالبان بر شماری از پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در مرکز این ولسوالی حمله کرده بودند که نیروهای دفاعی و امنیتی به‌منظور جلوگیری از تلفات غیرنظامیان از چند پاسگاه عقب‌نشینی تاکتیکی کرده‌اند.

در اعلامیه گفته شده است که نیروهای کمکی به ساحه رسیده‌اند و حملات هوایی نیز آغاز شده است.

با این حال گروه طالبان در اعلامیه‌ای ادعا کرده است که در حمله‌ی این گروه، ۱۲ سرباز امنیتی کشته و ۲۱ سرباز ارتش نیز توسط این گروه به گروگان برده شده‌اند.

ولسوالی بالامرغاب در مرز با ترکمنستان از ناامن‌ترین ولسوالی‌های ولایت ناامن بادغیس در شمال – غرب کشور می‌باشد که نزدیک به یک ماه می‌شود گروه طالبان در آن حملات تهاجمی سنگینی دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of