دوشنبه ۱۹ حمل ۱۳۹۸

نزدیک به ۱۰۰ جنگجوی طالب در درگیری با نیروهای امنیتی در بالامرغاب بادغیس کشته شدند

وزارت دفاع کشور اعلام کرده است که در ادامه‌ی عملیات مشترک تصفیوی در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس، ۹۹ جنگجوی طالب کشته و ۳۵ نفر دیگرشان زخمی شده‌اند.

اطلاعات روز: وزارت دفاع کشور اعلام کرده است که در ادامه‌ی عملیات مشترک تصفیوی در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس، ۹۹ جنگجوی طالب کشته و ۳۵ نفر دیگرشان زخمی شده‌اند.

در اعلامیه‌ی این وزارت که امروز (دوشنبه، ۱۹ حمل) منتشر شده، آمده است که این جنگجویان در جریان عملیات زمینی و هوایی نیروهای ارتش، پولیس ملی و نیروهای امنیت ملی کشته و زخمی شده‌اند.

در اعلامیه گفته شده است که عملیات برای تصفیه‌ی ولسوالی بالامرغاب از وجود جنگجویان طالب ادامه دارد.

به نقل از اعلامیه، در جریان درگیری‌های چند روز اخیر در بالامرغاب هشت سرباز ارتش و چهار سرباز پولیس کشته و ده سرباز ارتش و ۲۴ سرباز پولیس دیگر زخمی شده‌اند.

این وزارت در ادامه گفته است که در جریان این عملیات مقدار زیادی از وسایط، سلاح و مهمات گروه طالبان به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

گفتنی است که درگیری میان جنگجویان طالب و نیروهای امنیتی در ولسوالی بالامرغاب از یک ماه پیش ادامه داشت و این درگیری از چند روز به این طرف شدت گرفته است. روز شنبه (۱۷ حمل) مقام‌های محلی در بادغیس از سقوط ساختمان فرماندهی پولیس بالامرغاب خبر دادند اما وزارت دفاع آن را رد کرده بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of