ولایت میدان وردک

حمله‌ی طالبان و کوچی‌ها در بهسود میدان‌وردک تلفات برجای گذاشت

اطلاعات روز: منابع محلی در ولایت میدان وردک تأیید می‌کنند که گروه طالبان در هماهنگی با کوچی‌ها بر پاسگاه‌های نیروهای «مقاومت مردمی» در ولسوالی حصه‌ی دوم بهسود این ولایت حمله کرده‌اند.

حسین‌علی بلیغ، یک عضو شورای ولایتی میدان‌وردک به روزنامه اطلاعات روز گفت که جنگ‌جویان گروه طالبان که تعدادشان به حدود 150 نفر می‌رسد حوالی ساعت 11:00 شب گذشته (شنبه، 21 ثور) در هماهنگی با دو فرد مهم کوچی‌ها بر پاسگاه‌های نیروهای «مقاومت مردمی» در ساحه‌ی «کجاب» ولسوالی حصه‌ی دوم حمله کرده‌اند.

آقای بلیغ گفت که در این حمله تعدادی از نیروهای «مقاومت مردمی» کشته و زخمی شده‌اند. او افزود که تا کنون در مورد رقم دقیق تلفات اطلاعات کافی در دست ندارد.

این عضو شورای ولایت میدان‌وردک در ادامه گفت که گروه طالبان در مورد پاسگاه‌ها و ساحات بهسود معلومات دقیق ندارد و این گروه در هماهنگی با دو فرد مهم کوچی‌ها به‌نام‌های «ملا باران» و «گلاب» پلان حمله بر بهسود را سازمان‌دهی کرده است.

آقای بلیغ همچنان گفت که جنگ‌جویان گروه طالبان پس از تصرف یک پاسگاه نیروهای «مقاومت مردمی»، اقدام به حفظ آن نکرده و ساحه را ترک کرده‌اند. او در عین حال گفت که در حال حاضر درگیری‌های پراگنده میان دو طرف ادامه دارد.

در همین حال، خوانی سلطانی، یک عضو دیگر شورای ولایتی میدان‌وردک می‌گوید که در این حمله دو پاسگاه‌ نیروهای مردمی از سوی طالبان سقوط داده شده است.

آقای سلطانی به روزنامه اطلاعات روز گفت که در این حمله در حدود ده نفر کشته و در حدود ده نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند. او تأکید کرد که این آمار نهایی نیست و ممکن است با تکمیل گزارش‌ها، آمار تلفات نیز تغییر کند.

از سویی هم، محب‌الله شریف‌زی، سخن‌گوی والی میدان وردک به روزنامه اطلاعات روز می‌گوید که تا کنون در این باره گزارشی دریافت نکرده است. آقای شریف‌زی همچنان گفت که نیروهای کشفی و امنیتی این قضیه را بررسی خواهند کرد.

گروه طالبان نیز در اعلامیه‌ای گفته است که افراد این گروه در این حمله پنج پاسگاه نیروهای مردمی را تصرف کرده‌اند. این گروه همچنان ادعا کرده است که در جریان درگیری 13 نفر از نیروهای مردمی کشته شده‌اند.