پنجشنبه 26 ثور 1398

هند دو چرخ‌بال نوع MI-35 را به افغانستان کمک کرد

اطلاعات روز: وزارت دفاع ملی کشور امروز (پنج‌شنبه، ۲۶ ثور) اعلام کرده است که هندوستان دو فروند چرخ‌بال نوع MI-35 را جهت مبارزه با تروریسم و دهشت‌افگنی […]

اطلاعات روز: وزارت دفاع ملی کشور امروز (پنج‌شنبه، ۲۶ ثور) اعلام کرده است که هندوستان دو فروند چرخ‌بال نوع MI-35 را جهت مبارزه با تروریسم و دهشت‌افگنی به افغانستان کمک کرده است.

در اعلامیه‌ای که از سوی این وزارت به نشر رسیده، آمده است که این چرخ‌بال‌ها طی محفلی از سوی وینی کمار، سفیر کبیر هند در کابل به مسئولان این وزارت تسلیم داده شده است.

وزارت دفاع ملی کشور گفته است که این چرخ‌بال‌ها توسط هند از بلاروس خریداری شده است.

در همین حال این وزارت هم‌چنان افزوده است که به زودی دو فروند چرخ‌بال نوع MI-35 دیگر به هدف مؤثرسازی عملیات هوایی نیروهای امنیتی و تسریع این عملیات نیز خریداری می‌شود.

هند در حالی این چرخ‌بال‌ها را به افغانستان در حالی تسلیم کرده است که پیشتر حمدالله محب، مشاور دفتر شورای امنیت ملی کشور در سفری به هند در تاریخ ۱۳ جدی سال گذشته‌ی خورشیدی، گفته بود که هند چهار فروند چرخ‌بال جنگی را به افغانستان کمک می‌کند.

آقای محب در گفت‌وگو با رسانه‌های هندی گفته بود که این چرخ‌بال‌ها به کمک مالی هند از بلاروس خریداری و پس از آن به افغانستان تسلیم داده می‌شود.

هند از کمک‌کننده‌های بزرگ افغانستان در ۱۸ سال گذشته بوده است که بیشترین کمک‌هایش در بخش زیربناها بوده است.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments