پنج‌شنبه 16 می 2019

دور اول انتخابات مجلس نمایندگان برای تعیین رییس بی‌نتیجه پایان یافت

اطلاعات روز: اعضای مجلس نمایندگان کشور امروز (پنج‌شنبه، ۲۶ ثور) در نخستین دور انتخابات برای تعیین رییس این مجلس موفق نشدند که رییس این مجلس را انتخاب […]

اطلاعات روز: اعضای مجلس نمایندگان کشور امروز (پنج‌شنبه، ۲۶ ثور) در نخستین دور انتخابات برای تعیین رییس این مجلس موفق نشدند که رییس این مجلس را انتخاب کنند.

در این دور انتخابات میررحمان رحمانی نماینده‌ی ولایت پروان، کمال‌ناصر اصولی نماینده‌ی ولایت خوست، میرویس یاسینی نماینده‌ی ولایت ننگرهار و عمر نصیر مجددی نماینده‌ی ولایت هرات خود را برای مقام ریاست این مجلس کاندیدا کرده بودند.

در دور نخست این انتخابات هیچ کدام از این افراد نتوانستند پنجاه به علاوه یک رای را کسب کنند. براساس اصول وظایف داخلی مجلس نمایندگان، دور بعدی انتخابات میان دو نامزد پیشتاز (میررحمان رحمانی، ۷۹ رأی و کمال‌ناصر اصولی، ۶۹ رأی) در جلسه‌ی بعدی روز شنبه‌ی هفته‌ی آینده (۲۸ ثور) برگزار شود.

انتخابات برای تعیین رییس مجلس نمایندگان درحالی بی‌نتیجه پایان یافته است که در دوره‌های قبلی گزینش هیأت اداری مجلس یکی از جنجالی‌ترین مسایل داخلی در مجلس نمایندگان بوده است.

در دوره گذشته پس از آنکه چندین دور انتخابات برای انتخاب رییس مجلس بی‌نتیجه ماند، عبدالرووف ابراهیمی از قوم ازبیک در رای‌گیری علنی به‌حیث رییس انتخاب شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of