چهارشنبه ۱ جوزا ۱۳۹۸

برشنا نام‌های هشت قرضدار بزرگش را فاش کرد

شرکت برق‌رسانی افغانستان (برشنا) در سلسله‌ی نشر نام‌های مقروضین صرفیه‌ی بل برق، این‌بار فهرست هشت‌نفری‌ای را منتشر کرده که نزدیک به شش میلیون افغانی از این شرکت قرضدار اند.

اطلاعات روز: شرکت برق‌رسانی افغانستان (برشنا) در سلسله‌ی نشر نام‌های مقروضین صرفیه‌ی بل برق، این‌بار فهرست هشت‌نفری‌ای را منتشر کرده که نزدیک به شش میلیون افغانی از این شرکت قرضدار اند.

در این فهرست هشت‌نفری برادر مارشال محمدقسیم فهیم، داماد مارشال محمدقسیم فهیم، زلمی زابلی، سناتور کابل در مجلس سنا، لالی حمیدزی، عضو پیشین مجلس نمایندگان، حضرت علی، عضو کنونی مجلس نمایندگان، احمد، مشاور رییس‌جمهور، قوماندان جان‌احمد، مشاور رییس اجرایی و حاجی عبدالظاهر، نماینده‌ی پروان در مجلس نمایندگان شاملند.

براساس این فهرست، برادر مارشال فهیم مبلغ ۲۴۹ هزار و ۸۰ افغانی، داماد مارشال فهیم مبلغ ۱۳۷ هزار و ۱۸۸ افغانی، سناتور زلمی زابلی مبلغ ۶۸ هزار و ۱۳۸ افغانی و لالی حمیدزی مبلغ یک میلیون و ۳۸۴ هزار و ۳۹۴ افغانی بابت صرفیه‌ی بل برق از شرکت برشنا قرضدار اند.

همچنان حضرت علی مبلغ یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۵۶۰ افغانی، احمد مبلغ ۶۷ هزار و ۲۴۷ افغانی، قوماندان جان‌احمد مبلغ دو میلیون و ۳۰۹ هزار و ۹۵ افغانی و حاجی عبدالظاهر مبلغ ۳۸۸ هزار و ۹۵۷ افغانی از شرکت برشنا بابت صرفیه‌ی بل برق‌شان قرضدار اند.

شرکت برشنا با نشر این فهرست همچنان تأکید کرده است که این افراد حاضر به پرداخت صرفیه‌ی برق‌شان نیستند.

این در حالی است که شرکت برشنا به تاریخ ۲۴ ثور اعلام کرده بود که این شرکت فهرست ۱۶۴ نفر از قرضداران صرفیه‌ی بل برق را که بالاتر از صد هزار افغانی قرضدار هستند، به دادستانی کل کشور فرستاده است.

این شرکت همچنان گفته بود که سر از ۲۵ ثور، هر روز نام، وظیفه و محل سکونت یک نفر از قرضداران برق را افشا می‌کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of