چهارشنبه 29 جوزا 1398

مردی که از دخترش برای به دام‌انداختن سربازان امنیتی در فاریاب استفاده می‌کرد، بازداشت شد

گفتنی است که مرد بازداشت‌شده به اتهامات وارده علیه خودش اعتراف کرده و گفته است که از یک سال به این‌طرف از این شیوه برای به دام‌انداختن سربازان استفاده می‌کرده است.

اطلاعات روز: منابع امنیتی در ولایت فاریاب می‌گویند مردی که سربازان امنیتی را در این ولایت به بهانه‌ی ازدواج با دخترش به دام طالبان می‌انداخت، بازداشت کرده‌اند.

عبدالکریم یورش، سخن‌گوی فرمان‌دهی پولیس ولایت فاریاب به روزنامه اطلاعات روز گفت که این مرد صوفی حیات‌الله نام دارد و روز سه‌شنبه (28 جوزا) هنگامی بازداشت شده که تلاش داشت یکی دیگر از سربازان نیروهای امنیتی را به بهانه‌‎ی نکاح با دخترش به طالبان بسپارد.

آقای یورش گفت که این مرد باشنده‌ی ولسوالی شیرین‌تگاب فاریاب است و بیش از 60 سال سن دارد. به گفته‌ی او، این مرد 60 ساله مسئول جلب و جذب طالبان نیز بوده است.

سخن‌گوی پولیس فاریاب در عین حال افزود تمام افرادی که توسط این مرد به بهانه‌ی ازدواج با دخترش به طالبان سپرده می‌شدند، کشته شده و یا هم در قید طالبان به‌سر می‌برند.

آقای یورش گفت که تعداد سربازانی که به دام این مرد افتاده، مشخص نیست و تحقیقات بیش‌تر در این زمینه جریان دارد. گفتنی است که مرد بازداشت‌شده به اتهامات وارده علیه خودش اعتراف کرده و گفته است که از یک سال به این‌طرف از این شیوه برای به دام‌انداختن سربازان استفاده می‌کرده است.

ولایت فاریاب در شمال افغانستان یکی از ناامن‌ترین ولایات این کشور است که گروه‌های داعش و طالبان در شماری از ولسوالی‌های آن حضور و فعالیت گسترده دارند.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments