14 نیروی خیزش مردمی در درگیری با جنگ‌جویان طالب در هرات کشته شدند

اطلاعات روز هرات: منابع امنیتی در ولایت هرات می‌گویند که در نتیجه‌ی درگیری جنگ‌جویان طالب با نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی کشک رباط سنگی این ولایت، 14 نیروی خیزش مردمی کشته شده‌اند.

در همین حال، عبدالحکیم تمنا، رییس صحت عامه هرات به روزنامه اطلاعات روز گفت که در این درگیری ۹ نفر دیگر زخمی شده‌اند که شش نفرشان به شفاخانه‌ی حوزوی هرات منتقل شده‌اند.

عبدالاحد ولی‌زاده، سخن‌گوی فرماندهی پولیس هرات به روزنامه اطلاعات روز گفت که این درگیری حوالی ساعت 12:00 شب گذشته (سه‌شنبه، 5 سنبله) در منطقه‌‎ی «چهار دره»ی ولسوالی کشک رباط سنگی صورت گرفته است.

آقای ولی‌زاده افزود که لحظاتی پس از وقوع این درگیری، نیروهای کمکی به‌منظور دفع حمله‌ی طالبان به محل اعزام شده و جنگ‌جویان طالب نیز از ساحه فرار کرده‌اند.

به گفته‌ی او، این درگیری تا حوالی ساعت 2:00 بامداد امروز ادامه داشته و در حال حاضر وضعیت تحت کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد.

از سویی هم، فعالان مدنی در هرات «کشتار افراد بی‌گناه» از سوی طالبان را خلاف ارزش‌های انسانی می‌دانند.

سید اشرف سادات، از فعالان جامعه مدنی هرات ضمن محکوم‌کردن این رویداد به روزنامه اطلاعات روز گفت که جنگ‌جویان طالب تا کنون هیچ حسن نیتی در قبال تأمین صلح در افغانستان نشان نداده‌اند.

این در حالی است که طی ماه‌های اخیر تحرکات گروه طالبان در برخی از ولسوالی‌های ولایت هرات افزایش یافته و این موضوع ساکنان این ولایت را نسبت به حضور طالبان در دولت آینده به شدت نگران ساخته است.