سه شنبه 16 میزان 1398

رهبر شبکه‌ی القاعده در شبه قاره‌ی هند در موسی قلعه هلمند کشته شد

این ریاست امروز (سه‌شنبه، 16 میزان) در رشته تویتی گفته است که عاصم عمر همراه با شش عضو دیگر شبکه‌ی القاده در شبه قاره‌ی هنند که بیشتر آنها شهروند پاکستان اند، در تاریخ 23 سپتامبر کشته شده‌اند.

اطلاعات روز: ریاست عمومی امنیت ملی کشور اعلام کرده است که عاصم عمر، رهبر شبکه‌ی القاعده در شبه قاره‌ی هند در یک عملیات مشترک افغان – امریکا در ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند کشته شده است.

این ریاست امروز (سه‌شنبه، 16 میزان) در رشته تویتی گفته است که عاصم عمر همراه با شش عضو دیگر شبکه‌ی القاده در شبه قاره‌ی هند که بیشتر آنها شهروند پاکستان اند، در تاریخ 23 سپتامبر کشته شده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی در ادامه گفته است که در میان کشته‌شدگان، ریحان، مسئول ارتباطات میان عاصم و ایمن‌الظواهری، رهبر عمومی شبکه‌ی القاعده نیز شامل است. به گفته‌ی ریاست عمومی امنیت ملی، این افراد در یک حمله بر قرارگاه طالبان در ولسوالی موسی قلعه کشته شده‌اند.

این در حالی است که در تاریخ دوم ماه جاری خورشیدی (میزان) وزارت دفاع کشور نیز از کشته‌شدن شش عضو رهبری شبکه‌ی القاعده در ولسوالی موسی قلعه هلمند خبر داده و گفته بود که این افراد در نتیجه‌ی عملیات نیروهای ویژه‌ی ارتش کشته شده‌اند.

وزارت دفاع از این افراد به ‌نام‌های «ریحان»، مسئول ارتباطات میان عاصم عمر و ایمن‌الظواهری، «فیضانی»، مسئول القاعده در هلمند و مسئول ساخت‌وساز مواد انفجاری و موتربمب این شبکه، «مدنی»، معاون فیضانی، «قریشی»، دستیار مدنی این شبکه، «ساحل» و «کرامت» نام برده بود.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments