چهارشنبه 17 میزان 1398

سفارت امریکا: طرف‌های دخیل به زمان تعیین‌شده برای اعلام نتیجه‌ی انتخابات احترام بگذارند

با گذشت 11 روز از انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان، سفارت امریکا در کابل از تمامی طرف‌ها خواسته است که به زمان تعیین‌شده برای اعلان نتیجه‌ی شفاف و دقیق این انتخابات احترام بگذارند.

اطلاعات روز: با گذشت 11 روز از انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان، سفارت امریکا در کابل از تمامی طرف‌ها خواسته است که به زمان تعیین‌شده برای اعلان نتیجه‌ی شفاف و دقیق این انتخابات احترام بگذارند.

این سفارت در یک پیام تویتری گفته است: «درست‌بودن بهتر از سریع بودن است.»

این در حالی است که اخیرا محمداشرف غنی از نامزدان پیشتاز انتخابات ریاست‌جمهوری در گفت‌وگو با اشپیگل آلمان گفته است که ممکن است او برای پنج سال دیگر نیز به عنوان رییس‌جمهوری افغانستان کار کند.

پیش از آقای غنی، عبدالله عبدالله، یکی دیگر از نامزدان پیشتاز اعلام پیروزی کرده و گفته بود که حکومت آینده را تیم ثبات و همگرایی به رهبری او تشکیل خواهد داد.

انتخابات ریاست‌جمهوری در تاریخ ششم میزان سال جاری در سایه‌ی تهدیدات بلند امنیتی برگزار شد. براساس زمان‌بندی کمیسیون مستقل انتخابات، قرار است نتایج ابتدایی این انتخابات در تاریخ 27 میزان، و نتایج نهایی آن در تاریخ 16 عقرب اعلام شود.

با این همه، روز گذشته مولانا محمد عبدالله، یک عضو کمیسیون مستقل انتخابات از کُندی کار در این کمیسیون خبر داده و گفته بود در صورتی که کارها همین گونه به پیش برود، اعلام نتایج در تاریخ 27 میزان ممکن نخواهد بود. افزون بر این، نهادهای ناظر بر روند انتخابات نیز از کُندی کار در کمیسیون انتخابات ابراز نگرانی کرده‌اند.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments