«بیش از 500 دانش‌آموز پسر در لوگر مورد بدرفتاری جنسی قرار گرفته‌اند»

اطلاعات روز: روزنامه گاردین گزارش داده است که 546 کودک پسر در شش مکتب در ولایت لوگر از سوی حلقه‌ای متشکل از آموزگاران، دانش‌آموزان بزرگتر و افراد قدرتمند، مورد بدرفتاری جنسی قرار گرفته‌اند.

در گزارش آمده است که برخی از قربانیان پس از آنکه ویدیوهای‌شان در فیسبوک منتشر شده‌، کشته شده‌اند.

بر اساس این گزارش پنج خانواده پس از آنکه چهره‌ پسران‌شان را در ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی دیده، پسرشان را کشته‌اند: «دو کودک بین 13 تا 15 ساله هفته‌ی گذشته کشته شدند. هنوز مشخص نشده که آنان از سوی کی کشته شده‌اند.»

تمیم (نام مستعار) پارسال از صحنه‌ی که سرمعلم‌ مکتبش از او تقاضای رابطه‌ی جنسی کرده، ویدیو گرفته است: «او به من گفت که مرا دوست دارد و می‌خواهد با من سکس کند. تا ویدیو را نشان نداده بودم، والدینم باور نمی‌کردند.»

در این گزارش از قول دانش‌آموزان آمده است که سرمعلم در کتابخانه‌ی مکتب یک اتاق شخصی داشته که روزانه پس از رخصتی و در پایان هفته‌ در آنجا از دانش‌ آموزان سواستفاده‌ی جنسی می‌کرده است.

در این گزارش به نقل از تمیم آمده است، هرچند سرمعلم از مقامش برکنار شده، اما او فعلا در وزارت معارف استخدام شده است.

داوود (نام مستعار) دانش‌آموز دیگری است که گفته است معلمش از او خواسته که یا به سکس با او تن بدهد یا در امتحان ناکام می‌شود.

در گزارش گاردین آمده است که نهادهای جامعه مدنی، جوانان لوگر و موئسسات اجتماعی پس از کشف بیش از 100 ویدیو در شبکه‌های اجتماعی از سوءاستفاده‌ی جنسی از کودکان در این مکاتب، وسعت این سوءاستفاده‌ را آشکار کردند.

دیدگاه‌های شما
  1. ببخشید در برابر این جنایت وحشتناک و سکوت و بی تفاوتی دولتمردان افعانستان، چی دیدگاهی میتوانم داشته باشم؟
    به جز آنکه از شدت خشم و انزجار به این افراد نفرین بفرستم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *