چهارشنبه 20 قوس 1398

انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده در نزدیکی پایگاه نظامی بگرام در پروان

خانم شهکار همچنان گفت که پس از وقوع انفجار، مهاجمان انتحاری به درگیری با نیروهای امنیتی پرداختند. او تأکید کرد که در حال حاضر درگیری‌ها پایان یافته است.

اطلاعات روز: منابع محلی در ولایت پروان از وقوع یک انفجار موتر بمب‌گذاری شده در فرودگاه بگرام این ولایت خبر می‌دهند.

وحیده شهکار، سخن‌گوی والی پروان به روزنامه اطلاعات روز گفت که این انفجار حوالی ساعت 6:00 صبح امروز (چهارشنبه، 20 قوس) در نزدیک پایگاه بگرام رخ داده است. به گفته‌ی او، محل دقیق این رویداد در مقابل شفاخانه‌ی سابق کوریایی‌ها بوده است.

خانم شهکار همچنان گفت که پس از وقوع انفجار، مهاجمان انتحاری به درگیری با نیروهای امنیتی پرداختند. او تأکید کرد که در حال حاضر درگیری‌ها پایان یافته است.

سخن‌گوی والی پروان در ادامه گفت که تا کنون از آمار تلفات دقیق این رویداد جزئیاتی در دسترس نیست، اما براساس معلومات ابتدایی، تا هنوز پنج غیرنظامی به شفاخانه‌ی ملکی شهر چاریکار منتقل شده‌اند.

عبدالشکور قدوسی، ولسوال ولسوالی بگرام ولایت پروان اما ساعاتی پس از وقوع این رویداد در صحبت با رسانه‌ها گفت که نزدیک به 50 غیرنظامی به‌شمول زنان و کودکان در انفجار موتربمب صبح امروز زخمی شده‌اند. به گفته‌ی او، هدف حمله پایگاه نظامی بگرام بوده است.

در همین حال، تلویزیون خصوصی یک به نقل از سخن‌گوی نیروهای خارجی گزارش کرده است که افراد مسلح صبح امروز یک مرکز صحی که برای غیرنظامیان خدمات صحی عرضه می‌کرد، را هدف قرار داده‌اند.

به گفته‌ی این سخن‌گوی نیروهای خارجی، این حمله از سوی نیروهای افغان و خارجی دفع شده است. او همچنان تأکید کرده است که در این حمله به نیروهای خارجی آسیبی نرسیده است.

فرد یا گروهی تا کنون به صورت مشخص مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است، اما پیش از این پایگاه نظامی بگرام که نیروهای خارجی در آن مستقر هستند، همواره از سوی طالبان هدف قرار گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of