شاه‌راه سالنگ به‌روی موترهای باربری مسدود است

اطلاعات روز: ریاست حفظ و مراقبت سالنگ‌ها از ادامه‌ی برف‌باری در سالنگ‌ها خبر داده و گفته که این مسیر به‌روی موترهای باربری یا «بلندتناژ» مسدود است.

در خبرنامه‌ی ریاست حفظ و مراقبت سالنگ‌ها که امروز (جمعه، 9 حوت) منتشر شده، آمده است که برف‌باری در هر دو سالنگ جنوبی و شمالی به صورت قسمی و توام با وزش باد می‌باشد. احتمال ریزش برف در ۲۴ ساعت آینده نیز 70 درصد پیش‌بینی شده است.

به نقل از خبرنامه، هم‌اکنون شاه‌راه سالنگ به‌روی موترهای بلندتناژ نوع «تریلر» مسدود و به‌روی موترهای مسافربری باز است. این ریاست تأکید کرده است که موترهای مسافربری باید با زنجیر «چین» در شاه‌راه تردد کنند.

در خبرنامه همچنان گفته شده است که عملیات برف‌روی از بامداد امروز آغاز شده و این شاهراه که از شام دیروز (پنج‌شنبه، 8 حوت) به‌روی موترهای باربری مسدود شد، ممکن تا اواخر امروز با توقف برف‌باری‌ها، باز شود.

ریاست حفظ و مراقبت از سالنگ‌ها از رانندگان خواسته است که سرعت، وزن و ارتفاع مجاز را در هنگام عبور از مسیر سالنگ‌ها در نظر داشته باشند. همچنان به رانندگان توصیه شده است که مقررات و رهنمایی مؤظفین را رعایت و از سبقت‌جویی و توقف در داخل تونل و «گالری»ها خودداری کنند.

شاه‌راه سالنگ از بزرگ‌ترین شاهراه‌های افغانستان است که کابل را با دست‌کم ۹ ولایت در شمال این کشور وصل می‌کند. شاه‌راه سالنگ همه ساله در فصل زمستان هر از گاهی به دلیل بارش برف سنگین و وقوع برف‌کوچ‌ها در سالنگ‌های شمالی و جنوبی مسدود می‌شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *