دوشنبه 4 حمل 1399

غنی با پمپئو در مورد صلح و وضعیت سیاسی جاری افغانستان گفت‌وگو کرد

وزیر خارجه‌ی امریکا صبح امروز به کابل آمده است. پیشتر خبرگزاری اسوشیتدپرس گزارش کرده بود که او برای پیش‌برد توافق‌نامه‌ی امضاشده میان امریکا و گروه طالبان به کابل آمده است.

اطلاعات روز: ارگ ریاست‌جمهوری می‌گوید که محمداشرف غنی با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه‌ی امریکا دیدار و در مورد روند صلح و وضعیت امنیتی و سیاسی جاری کشور گفت‌وگو کرده‌ است.

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری در رشته‌تویتی نوشته است که در این دیدار که امروز (دوشنبه، 4 حمل) صورت گرفته، دو طرف در مورد روند صلح، اقدامات بعدی در این روند و اجماع منطقوی به‌خاطر صلح افغانستان بحث کرده‌اند.

به گفته‌ی او، آقای غنی با وزیر خارجه‌ی امریکا در این دیدار در مورد وضعیت امنیتی و سیاسی جاری در کشور نیز بحث کرده‌اند. در این دیدار امرالله صالح، معاون اول اشرف غنی و حمدالله محب، مشاور امنیت ملی کشور نیز حضور داشته‌اند.

این در حالی است که وزیر خارجه‌ی امریکا صبح امروز به کابل آمده است. پیشتر خبرگزاری اسوشیتدپرس گزارش کرده بود که او برای پیش‌برد توافق‌نامه‌ی امضاشده میان امریکا و گروه طالبان به کابل آمده است.

این توافق‌نامه حدود سه هفته‌ی پیش (10 حوت) توسط زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت امور خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان و ملاعبدالغنی برادر، معاون سیاسی گروه طالبان در شهر دوحه، پایتخت قطر به امضا رسید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of