کشته‌شدن ۲۱ سرباز ارتش در لغمان؛ ارگ: طالبان بر ادامه‌ی «افغان‌کشی» پافشاری دارند

اطلاعات روز: ارگ ریاست‌جمهوری کشور در واکنش به حمله‌ی جنگ‌جویان گروه طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای ارتش در ولسوالی علیشینگ ولایت لغمان می‌گوید که این گروه به‌ادامه‌ی جنگ و «افغان‌کشی» در افغانستان پافشاری دارد.

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری ناوقت شب گذشته (دوشنبه، 22 ثور) در تویتی گفته است: «حمله‌های اخیر گروه طالبان، بیان‌گر پافشاری این گروه به ادامه‌ی جنگ و افغان‌کشی در افغانستان است.»

آقای صدیقی همچنان حمله‌ی طالبان بر نیروهای ارتش در ولسوالی علیشینگ را «متأثرکننده» خوانده و افزوده است در حالی که افغانستان به سختی در برابر ویروس کرونا مبارزه می‌کند، این گروه با انجام حملات‌شان به افزایش خشونت‌ها ادامه می‌دهد.

او همچنان گفته است انتظار می‌رود تا جامعه‌ی جهانی این حمله‌ی طالبان و ادامه‌ی خشونت‌های این گروه را «با شدیدترین الفاظ» محکوم کند.

جنگ‌جویان گروه طالبان دو شب پیش (یک‌شنبه، 21 ثور) در روستای «قلعه‌ی کوچی» ولسوالی علیشینگ بر پاسگاه‌های نیروهای دفاعی و امنیتی کشور حمله کردند.

وزارت دفاع ملی در اعلامیه‌ای اعلام کرد که در نتیجه‌ی این حمله‌ی طالبان شش سرباز ارتش کشته و پنج سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

اما گلزار سنگروال، از اعضای شورای ولایتی لغمان در صحبتی با روزنامه اطلاعات روز می‌گوید که در نتیجه‌ی این حمله‌ی جنگ‌جویان طالبان 21 سرباز ارتش کشته و شش سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

همچنان به گفته‌ی او، جنگ‌جویان طالبان هفت سرباز دیگر ارتش را نیز با خودشان برده‌اند.

او تأکید کرد که طالبان این حمله‌ی خود را زمانی راه‌اندازی کرده‌اند که نیروهای ارتش مصروف ساخت و افراز یک قرارگاه در روستای «قلعه‌ی کوچی» بودند. به گفته‌ی او، طالبان در این حمله، «قرارگاه نیمه‌ساخته» را تخریب و به تعداد 13 عراده واسطه‌ی جنگی نوع «هاموی» را به آتش کشانده‌اند.

ولایت لغمان در شرق کابل از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در شماری از ولسوالی‌های این ولایت به‌شمول ولسوالی علیشینگ حضور و فعالیت گسترده دارند.