دو مسئول نام‌نهاد طالبان در هرات توسط نیروهای امنیت ملی بازداشت شدند

اطلاعات روز – هرات: ریاست امنیت ملی ولایت هرات می‌گوید که در نتیجه‌ی عملیات نیروهای این ریاست، «قاری شفیع» مشهور به حافظ عمری، مسئول نظامی طالبان برای ولسوالی کرخ و «ملا روات» مسئول نام‌نهاد صحی این گروه برای ولسوالی‌های گذره، زنده‌جان، انجیل و پشتون‌زرغون این ولایت بازداشت شده‌اند.

در دو خبرنامه‌ای که امروز (جمعه، 2 جوزا) از سوی ریاست امنیت ملی هرات به نشر رسیده، آمده است که مسئول نظامی طالبان برای ولسوالی کرخ حین سفر به طرف ولسوالی شیندند بازداشت شده‌اند.

به نقل از اعلامیه، این عضو طالبان سوار بر یک موتر «سپاه پاسداران ایران» بوده و می‌خواسته است که از «قرارگاه تپه‌ی سیاه» به‌هدف تشدید حملات تروریستی بر بند آب‌گردان «پاشدان» به ولسوالی شیندند برود.

بند پاشدان در ولسوالی کرخ هرات، پس از بند سلما بزرگ‌ترین بند آبی در این ولایت می‌باشد. کار ساخت این بند آب‌گردان هم‌اکنون جریان دارد و به گفته‌ی مسئولان 40 درصد تاکنون پیشرفت داشته است.

همچنان ریاست امنیت ملی هرات گفته است که قاری شفیع از یک سال به این طرف، مسئولیت حملات تروریستی در داخل شهر هرات را نیز داشته است.

از سویی هم، در یک خبرنامه‌ی دیگری که از سوی این ریاست به نشر رسیده، آمده است که نیروهای امنیت ملی در یک عملیات دیگر مسئول نام‌نهاد صحی طالبان برای ولسوالی‌های گذره، زنده‌جان، انجیل و پشتون‌زرغون را بازداشت کرده‌اند.

به نقل از اعلامیه، از نزد این اعضای طالبان حین بازداشت، مقداری مهمات نیز به دست نیروهای امنیت ملی افتاده است.

ولایت هرات در غرب کشور از ولایت‌های نسبتاامن می‌باشد که در شماری از ولسوالی‌های این ولایت جنگ‌جویان گروه طالبان و حضور و فعالیت گسترده دارند.