جمعه 2 جوزا 1399

روند انتقال سومین محموله‌ی گندم کمکی هند به افغانستان آغاز شد

سفارت هند در کابل امروز (جمعه، 2 ثور) در رشته‌تویتی گفته است که این محموله با وزن پنج‌هزار و 750 متریک تُن گندم از بندر «بمبئی» بارگیری شده و از طریق بندر «چابهار» در ایران به افغانستان منتقل می‌شود.

اطلاعات روز: سفارت هند در کابل می‌گوید که روند انتقال سومین محموله‌های 75 هزار متریک تُن گندم کمکی این کشور به افغانستان آغاز شده است.

سفارت هند در کابل امروز (جمعه، 2 جوزا) در رشته‌تویتی گفته است که این محموله با وزن پنج‌هزار و 750 متریک تُن گندم از بندر «بمبئی» بارگیری شده و از طریق بندر «چابهار» در ایران به افغانستان منتقل می‌شود.

این محموله‌ی گندم کمکی در 250 کانتینر حمل می‌شود.

سفارت هند در کابل گفته است که متباقی محموله‌های گندم کمکی این کشور به افغانستان نیز در جریان هفته‌های آینده منتقل می‌شود.

روند انتقال محموله‌های 75 هزار متریک تُن گندم کمکی هند در تاریخ 24 حمل آغاز شد. نخستین محموله‌ی آن با وزن پنج هزار متریک تُن در تاریخ یکم ثور به هرات رسید.

دومین محموله‌ی 75 هزار تُن گندم کمکی با وزن ده هزار و 24 متریک تُن گندم نیز از بندر چابهار در ایران بارگیری و به طرف افغانستان ارسال شده است.

هند از کشورهای بزرگ کمک‌کننده‌ی افغانستان در دو دهه‌ی گذشته به حساب می‌آید که بیش‌ترین کمک‌هایش در بخش زیربناها بوده است.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments