یکشنبه 11 جوزا 1399

سه کودک در درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان در میدان‌وردک کشته شدند

اباسین سروری، ولسوال نرخ به روزنامه اطلاعات روز گفت که این رویداد چاشت امروز (یک‌شنبه، 11 جوزا) در روستای «چغره»‌ی این ولسوالی رخ داده است.

اطلاعات روز: مسئولان محلی در ولایت میدان‌وردک تأیید می‌کنند که در نتیجه‌ی انداخت متقابل نیروهای دولتی و جنگ‌جویان گروه طالبان در ولسوالی نرخ این ولایت، سه کودک کشته شده‌اند.

اباسین سروری، ولسوال نرخ به روزنامه اطلاعات روز گفت که این رویداد چاشت امروز (یک‌شنبه، 11 جوزا) در روستای «چغره»‌ی این ولسوالی رخ داده است.

به گفته‌ی او، در این رویداد چهار کودک دیگر نیز زخمی شده‌اند. آقای سروری گفت: «این افراد در نتیجه‌ی برخورد یک فیر سلاح ثقیله بر یک خانه‌ی مسکونی در جریان درگیری‌ها میان نیروهای نظم عامه و طالبان کشته و یا زخمی شده‌اند.»

او توضیح داد که درگیری میان دوطرف پس از آن رخ داده است که طالبان بر نیروهای نظم عامه تیراندازی کرده‌اند.

از سویی هم، ولسوال نرخ تأکید کرد که تاکنون مشخص نشده است که عامل این رویداد گروه طالبان است و یا نیروهای دولتی. اما دفتر مطبوعاتی والی میدان‌وردک در اعلامیه‌ای گفته است که یک هیأت ده نفری برای بررسی چگونگی این رویداد تشکیل شده است.

در اعلامیه تأکید شده است که با عاملان این رویدا برخورد قانونی می‌شود.

گروه طالبان اما گفته است که این غیرنظامیان در نتیجه‌ی برخورد یک فیر هاوان نیروهای دولتی کشته شده‌اند.

ولایت میدان‌وردک در جنوب‌غرب کابل از ولایت‌های ناامن می‌باشد که جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت حضور و فعالیت گسترده دارند.

مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments