یکشنبه 25 جوزا 1393

نجیب الله مهاجر

همگي مانده نباشند پايان يافتن موفقانه‌ی انتخابات را به هم‌وطنان گرامي تبريك مي‌گويم. پيروز واقعي اين ميدان مردم افغانستان است. مردمي كه با ريسك زندگي‌شان از د‌موكراسي […]

همگي مانده نباشند

پايان يافتن موفقانه‌ی انتخابات را به هم‌وطنان گرامي تبريك مي‌گويم. پيروز واقعي اين ميدان مردم افغانستان است. مردمي كه با ريسك زندگي‌شان از د‌موكراسي حمايت مي‌كنند، قابل احترام و شايسته‌ی تقدير‌ند. از نيروهاي امنيتي كشور كه با اخلاص و شجاعت تمام، امنيت اين روز تاريخي و سرنوشت‌ساز را به‌خوبي تأمين كردند، نيز بايد سپاس‌گزاري شود.

شكي نيست كه تقلب و دست‌برد آراي مردم خطري است كه آينده‌ی كشور و د‌موكراسي را بي‌اعتبار مي‌سازد و بر مجريان قانون لازم است تا از راي مردم پاس‌داري كنند، ولي در عين حال، مسئله‌ی ديگري كه مهم به نظر مي‌رسد، اين است كه نبايد فضاي پر‌نشاط انتخابات را با دامن زدن بيش از حد «تقلب تقلب» به سر‌خوردگي و ياس تبديل نماييم. تقلب يك احتمال است و با توجه به حضور چشم‌گير رسانه‌ها‌، ناظرين، موبايل‌هاي پيش‌رفته و… اگر در نقطه‌اي از كشور چنين خلافي هم رخ بدهد، به‌زودي افشا مي‌شود و روي متقلبين و عاملين آن هم سياه! بنا‌براين، تلاش نماييم تا فضاي بعد از انتخابات را دوباره به فضاي دوستي، احترام به قانون‌، رعايت حق هم‌ديگر و نهايتا پذيرش نتيجه‌ی انتخابات هدايت كنيم.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments