ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان

شورای امنیت: طالبان هفته‌ی گذشته ۲۱ غیرنظامی را در ۱۴ ولایت کشته‌اند

اطلاعات روز: دفتر شورای امنیت ملی کشور اعلام کرد که در یک هفته‌ی گذشته ۲۱ غیرنظامی در نتیجه‌ی تحرکات و خشونت‌های جنگ‌جویان گروه طالبان کشته و ۳۰ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

در اعلامیه‌ی این دفتر که امروز (شنبه، ۷ سرطان) منتشر شده، آمده است که این تعداد غیرنظامیان به‌صورت هدفمند از سوی طالبان در ۱۴ ولایت کشور هدف قرار گرفته‌اند.

به نقل از اعلامیه، در جریان یک هفته‌ی گذشته، بیش‌ترین تلفات به غیرنظامیان در ولایت تخار وارد شده است به گونه‌ای که تنها در یک هفته‌ی گذشته ۱۲ غیرنظامی در تخار کشته و ۷ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

گزارش دفتر شورای امنیت ملی از تلفات غیرنظامیان در نتیجه‌ی خشونت‌های طالبان در یک هفته‌ی گذشته

دفتر شورای امنیت ملی همچنان افزوده است که توقف تلفات غیرنظامیان و کاهش خشونت از خواست‌های اساسی مردم و دولت جمهوری اسلامی افغانستان و همچنان خواست جامعه جهانی است و طالبان باید هر چه زودتر از کشتن مردم «مسلمان و بی‌دفاع» افغانستان دست بکشند.

این در حالی است که دفتر شورای امنیت ملی چند روز پیش اعلام کرده بود که در هفته‌ی آخر ماه جوزای سال جاری ۴۲ غیرنظامی توسط طالبان کشته و ۱۰۵ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

این دفتر همچنان هفته‌ی آخر ماه جوزا را خونین‌ترین هفته‌ی ۱۹ سال پسین عنوان کرده و گفته بود که در این هفته ۲۹۱ نیروی امنیتی در جنگ با طالبان کشته و ۵۵۰ نیروی امنیتی دیگر زخمی شده‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *