صدیق صدیقی، سخن‌گوی ارگ ریاست‌جمهوری،

صدیقی: افزایش خشونت‌های طالبان انتظار مردم و جامعه جهانی برای برقراری صلح را خدشه‌دار می‌کند

اطلاعات روز: صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری کشور می‌گوید که افزایش خشونت‌های اخیر گروه طالبان امید و انتظار مردم و جامعه جهانی برای آغاز گفت‌وگوها و برقراری صلح پایدار در کشور را خدشه‌دار می‌سازد.

آقای صدیقی امروز (یک‌شنبه، ۲۲ سرطان) در رشته‌تویتی همچنان نوشته است که اخیرا حملات طالبان بر نیروهای امنیتی و دفاعی، انفجار ماین‌های کنار جاده‌ای طالبان که قربانیان آن مردم هستند و هدف گرفتن کارمندان دولت از سوی این گروه افزایش یافته است.

صدیقی افزوده است: «زمان آن فرا رسیده تا گروه طالبان دست از خشونت بردارند و به‌گونه‌ی واقعی وارد پروسه‌ی صلح شوند.»

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی کشور نیز گفته است که گروه طالبان در نقاط مختلف کشور خشونت‌ها را افزایش داده و روند گفت‌وگوهای مستقیم را مختل و دشوار کرده است.

این اظهارات در واکنش به انفجار ماین کنار جاده‌ای طالبان در ولسوالی جغتوی ولایت غزنی مطرح شده است. روز گذشته در نتیجه‌ی انفجار ماین در دره قیاق ولسوالی جغتو شش غیرنظامی به‌شمول زنان و کودکان کشته و هشت غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

گروه طالبان تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

مشاور امنیت ملی کشور اما افزوده است که «هدف قرار دادن زنان، اطفال، مسافرین و افراد بی‌گناه افغانستان از سوی گروه‌های ترویستی جنایت نابخشودنی بوده این گروها بخاطر ایجاد ترس و وحشت از هیچ ابزاری دریغ نمی‌ورزند».

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *