ادعای تلفات غیرنظامیان در نیمروز

ادعای تلفات غیرنظامیان در ولایت نیمروز بررسی می‌شود

وزارت دفاع ملی:

وزارت دفاع ملی کشور می‌گوید که ادعاها در مورد تلفات غیرنظامیان در حمله‌ی هوایی نیروهای ارتش در ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز را بررسی می‌کند.

در اعلامیه‌ی این وزارت که امروز (دوشنبه، ۲۲ جدی) منتشر شده، آمده است که در حمله‌ی هوایی در ساحه‌ی منزری» ولسوالی خاشرود نیمروز که دو شب پیش انجام شد، یک قرارگاه طالبان هدف قرار گرفته است.

به نقل از اعلامیه، در این حمله‌ی هوایی، نُه تروریست پاکستانی و پنج جنگ‌جوی داخلی گروه طالبان کشته و شش نفر دیگر زخمی شده‌اند.

روز گذشته بازمحمد ناصر، رییس شورای ولایتی نیمروز در صحبت با روزنامه اطلاعات روز ادعا کرده بود که در حمله‌ی هوایی نیروهای افغان در ولسوالی خاشرود این ولایت، ۱۲ غیرنظامی کشته و دو نفر دیگر زخمی شده‌اند. او بعدا در صحبت با رسانه‌های دیگر، شمار کشته‌شدگان را ۱۸ نفر اعلام کرده بود که به گفته‌ی او، اعضای یک خانواده بوده‌اند.

منابع مردمی نیز به روزنامه اطلاعات روز گفته بودند که بستگان خانواده‌های قربانیان این حمله‌‌ی هوایی اجساد کشته‌شدگان را به شفاخانه ولایتی نیمروز منتقل کرده و خواستار بازداشت عاملان این حمله‌ی هوایی شده‌اند. این منابع همچنان گفته بودند که در میان کشته‌شدگان زنان و کودکان نیز شاملند.

میررحمان رحمانی، رییس مجلس نمایندگان نیز در نشست عمومی امروز این مجلس گفت که در حمله‌ی هوایی نیروهای افغان در نیمروز، ۱۸ غیرنظامی کشته شده‌اند. آقای رحمانی گفت که نیروهای امنیتی باید تلاش نهایی‌شان را به خرچ دهند تا در جریان عملیات به غیرنظامیان تلفات وارد نشود.

خاشرود از جمله ولسوالی‌های ناامن در ولایت نیمروز در جنوب‌غرب کشور است.