زعفران افغانستان

زعفران افغانستان مقام نخست انستیتوت بین‌المللی ذایقه‌ی اتحادیه اروپا را کسب کرد

وزارت صنعت و تجارت کشور می‌گوید که زعفران افغانستان مقام نخست (سه ستاره طلایی) انستیتوت بین‌المللی ذایقه‌ی اتحادیه اروپا را کسب کرده است. این وزارت همچنان گفته است که بهترین کیفیت زعفران جهان باز امسال به افغانستان تعلق گرفته است.

فواد احمدی، سخن‌گوی وزارت صنعت و تجارت امروز (شنبه، ۲۷ جدی) به روزنامه اطلاعات روز گفت که شرکت زراعتی کیهان زعفران به نمایندگی از افغانستان این جایزه را به‌دست آورده است.

به گفته‌ی آقای احمدی، شرکت زراعتی کیهان زعفران پس از این می‌تواند نشان این نهاد را بر روی محصولات زراعتی خود استفاده کرده و در سطح جهانی از آن کار بگیرد.

احمدی افزود که زعفران افغانستان چندمین باری است که جایزه‌ی مقام نخست انستیتوت بین‌المللی ذایقه‌ی اتحادیه اروپا را کسب کرده است.

او علاوه کرد که جایزه‌ی سه ستاره طلایی این نهاد بین‌المللی در سال جاری میلادی به دلیل کیفیت عالی طبیعی به شرکت زراعتی کیهان زعفران افغانستان تعلق گرفته است.

براساس معلومات سخن‌گوی وزارت صنعت و تجارت، انستیتوت بین‌المللی ذایقه‌ی اتحادیه اروپا یک نهاد بین‌المللی معتبر در عرصه تعیین ذایقه و کیفیت محصولات غذایی در سطح جهانی است و جایزه سه ستاره طلایی این نهاد از اعتبار جهانی برخوردار است.

آقای احمدی افزود که انستیتوت بین‌المللی ذایقه‌ی اتحادیه اروپا در شهر بروکسل کشور بلژیک موقعیت دارد. این نهاد در سال ۲۰۰۳ میلادی تأسیس شده و از آن زمان تا کنون همه‌ساله صدها نوع مواد غذایی را مورد آزمایش قرار می‌دهد.