ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان

ارگ: رییس‌جمهور غنی هیچ عضو کابینه را تهدید نکرده است

ارگ ریاست‌جمهوری اظهارات ستار حسینی، عضو مجلس نمایندگان مبنی بر تهدید اعضای کابینه از سوی رییس‌جمهور اشرف غنی را رد کرده و آن‌را غیرمسئولانه و تهمت محض به رییس‌جمهور و کابینه‌ی جمهوری اسلامی افغانستان دانسته است.

فاطمه مورچل، معاون سخن‌گوی ریاست‌جمهوری در رشته‌تویتی نوشته است که رییس‌جمهور غنی در هیچ یک از نشست‌های کابینه، هیچ عضو کابینه را تهدید به حبس نکرده است.

خانم مورچل همچنان نوشته است که اعضای کابینه شخصیت‌های فهیم و بادرک بوده و احترام متقابل در نشست‌های کابینه حاکم است.

معاون سخن‌گوی ریاست‌جمهوری در ادامه نوشته است که احترام متقابل میان ارکان دولت از اصول اساسی مسجل در قانون اساسی جمهوری اسلامی افغانستان است.

به گفته‌ی او، رییس‌جمهور از اعضای مجلس نمایندگان می‌خواهد که در اظهارات‌شان اصل احترام متقابل، روحیه‌ی همکاری و هماهنگی را رعایت و از اظهارات کذب و توهین‌آمیز خودداری کنند.

این درحالی است که ستار حسینی، نماینده‌ی مردم فراه در مجلس نمایندگان در نشست عمومی امروز (دوشنبه، ۲۹ جدی) این مجلس گفت که رییس‌جمهور غنی وزیران را به زندانی کردن تهدید کرده است.

آقای حسینی همچنان گفت که رییس‌جمهور به وزیران هشدار داده است در صورتی که براساس خواست نمایندگان مجلس به مقرری افراد اقدام کنند، با سرنوشت احمدجواد عثمانی، وزیر صحت عامه روبه‌رو می‌شوند. وزیر صحت عامه چندی پیش از سوی رییس‌جمهور برکنار شد.