سازمان ملل 15 متخصص و مشاور انتخاباتی به افغانستان می‌فرستد
IEC

سازمان ملل ۱۵ متخصص و مشاور انتخاباتی به افغانستان می‌فرستد

سازمان ملل متحد اعلام کرده است که ۱۵ متخصص و مشاور بین‌المللی انتخاباتی را تا پایان ماه جاری میلادی (اپریل) به افغانستان می‌فرستد.

در اعلامیه‌ی کمیسیون مستقل انتخابات آمده است که این موضوع را عبدالله الدرداری، رییس برنامه‌ی انکشافی سازمان ملل در دیدار با رهبری این کمیسیون مطرح کرده است.

به نقل از اعلامیه، آقای الدرداری اطمینان داده است که این متخصصان و مشاوران انتخاباتی به‌زودی کارشان را در کمیسیون مستقل انتخابات آغاز می‌کنند.

رییس برنامه‌ی انکشافی سازمان ملل گفته است که این متخصصان و مشاوران از بهترین کادرهای انتخاباتی جهانی اند.

در همین حال، اورنگ زیب، رییس کمیسیون مستقل انتخابات از همکاری‌ها و حمایت‌های سازمان ملل در انتخابات‌های گذشته قدردانی کرده و خواهان همکاری‌های سالم و مفید جامعه جهانی در فرایندهای مختلف انتخابات شده است.

طبق اعلامیه، رهبری کمیسیون انتخابات پالیسی تازه‌ی اصلاحات انتخاباتی را به رییس برنامه‌ی انکشافی سازمان ملل سپرده است. دو طرف بر اجرایی‌شدن این پالیسی تعهد همکاری داده‌اند.

این درحالی است که کمیسیون مستقل انتخابات قبلا برای برگزاری چهار انتخابات (انتخابات پارلمانی غزنی، شوراهای ولایتی، شوراهای ولسوالی و انتخابات شماری از شهرداری‌ها) اعلام آمادگی کرده و ماه میزان سال جاری را برای برگزاری این انتخابات‌ها پیشنهاد کرده بود.

روز گذشته نیز اورنگ‌زیب، رییس این کمیسیون گفته است که آنان برای برگزاری انتخابات‌های پیشرو از لحاظ تخنیکی و برنامه‌ریزی آماده‌اند.

او افزوده است که طرح‌ها و برنامه‌ها با رهبری حکومت به‌خاطر تأمین بودجه و تأمین امنیت شریک شده است.

خدمات انترنت افغان نت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *