مرکز بدخشان
عکس آرشیف

هشت سرباز پولیس در حمله‌ی طالبان در بدخشان کشته شدند

منابع محلی در ولایت بدخشان تأیید می‌کنند که در نتیجه‌ی حمله‌ی جنگ‌جویان گروه طالبان بر یک پاسگاه پولیس در ولسوالی زیباک این ولایت، هشت سرباز این نیروها کشته شده‌اند.

عبدالله ناجی نظری، عضو شورای ولایتی بدخشان امروز (سه‌شنبه، ۳۱ حمل) به روزنامه اطلاعات روز گفت که طالبان این حمله‌ی شان را حوالی ساعت ۱:۰۰ بامداد در روستای «سر ریگ» ولسوالی زیباک راه‌اندازی کرده بودند.

به گفته‌ی آقای ناجی، در جریان درگیری در این حمله، دو سرباز دیگر پولیس نیز زخمی شده‌اند.

او تأکید کرد که درگیری میان دو طرف تا حوالی ساعت ۴:۰۰ بامداد ادامه یافته است. این عضو شورای ولایتی بدخشان گفت که طالبان در جریان این حمله‌ی‌شان تمامی تجهیزات پاسگاه پولیس در روستای سر ریگ را با خود برده‌اند.

براساس گفته‌های عبدالله ناجی نظری طالبان هم‌اکنون از این منطقه عقب‌نشینی کرده و ساحه در کنترل نیروهای دولتی است.

در همین حال ثناالله روحانی، سخن‌گوی فرماندهی پولیس بدخشان نیز این حمله‌ی طالبان را تأیید کرده است. او گفته که هم‌اکنون این حمله دفع شده و در جریان درگیری تلفات «سنگین» بر جنگ‌جویان طالبان وارد شده است.

آقای روحانی تلفات نیروهای دولتی را نیز در جریان این درگیری تأیید کرده است.

گروه طالبان اما با نشر خبرنامه‌ای ادعا کرده که در جریان این حمله‌ی جنگ‌جویانش، دو پاسگاه پولیس سقوط کرده است و ۱۴ نیروی پولیس هم کشته شده‌اند.

این گروه گفته به جنگ‌جویانش در جریان درگیری آسیبی نرسیده است. ولایت بدخشان در شمال‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت از جمله ولسوالی زیباک حضور و فعالیت گسترده دارند.