غنی: اجازه نمی‌دهم که فصل جمهوریت نیمه‌تمام بماند

رییس‌جمهور اشرف غنی می‌گوید که حفظ نظام جمهوریت مهم است و اجازه نمی‌دهد تا «فصل جمهوریت» نیمه‌تمام بماند.

آقای غنی که امروز (پنج‌شنبه، ۲ ثور) در مراسمی در شهر قندهار صحبت می‌کرد، گفت: «اجازه نمی‌دهم که فصل جمهوریت نیمه‌تمام شود. نیروهای خارجی بیرون می‌شوند و تعهد ما این است که با عزت آنان را رخصت کنیم؛ چون (آنان) ما را کمک کرده‌اند.»

او افزود که به ولایت قندهار سفر کرده تا مطمئن شود که هیچ اتفاق ناگواری با خروج نیروهای خارجی از افغانستان به‌ویژه قندهار نمی‌افتد. رییس‌جمهور غنی در ادامه تأکید کرد که نیروهای دفاعی و امنیتی از خاک کشور حفاظت کرده و پس از خروج نیروهای خارجی نیز حفاظت خواهند کرد.

همچنان او در یک نشست دیگر در این ولایت با اشاره به خروج نیروهای خارجی از افغانستان و در خطاب به گروه طالبان گفت که دیگر به‌خاطر ادامه‌ی جنگ‌شان دلیلی وجود ندارد.

در همین حال، آقای غنی از این گروه خواست که بیایند و «با همت افغانی، وحدت، اراده و درک» در آبادی افغانستان سهم بگیرند.

رییس‌جمهور اشرف غنی صبح امروز در رأس یک هیأت عالی‌رتبه‌ی دولتی به ولایت قندهار رفت. هدف از سفر آقای غنی، بررسی وضعیت عمومی این ولایت گفته شده است.

ارگ ریاست‌جمهوری در خبرنامه‌ای گفته بود که رییس‌جمهور غنی در جریان این سفرش، علاوه بر افتتاح شفاخانه‌ی «مهمند»، با متضررین جنگ در ولسوالی ارغنداب و سایر بزرگان قندهار، مسئولان نظامی و غیرنظامی و نمایندگان سکتور خصوصی در این ولایت دیدار می‌کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *