کمپ مورهد به نیروهای کماندو واگذار شد
SpecialOpsCorps

نیروهای امریکایی کمپ «مورهد» در کابل را به نیروهای کماندو واگذار کردند

قول اردوی عملیات خاص اعلام کرده است که نیروهای امریکایی کمپ «مورهد» در ریشخور کابل را رسما به نیروهای کماندو واگذار کرده‌اند.

در اعلامیه‌ی قول اردوی عملیات خاص آمده است که این کمپ در سال ۱۳۸۶ خورشیدی در گارنیزیون این قول اردو تأسیس شده بود که روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۱ ثور) به نیروهای کماندو واگذار شده است.

به نقل از اعلامیه، از این کمپ نیروهای خارجی به‌خاطر پیشبرد آموزش و پرورش و مشوره‌دهی به نیروهای افغان استفاده می‌کردند.

هیبت‌الله علی‌زی، فرمانده قول اردوی عملیات خاص در مراسم تسلیم‌گیری این کمپ، از همکاری‌های نیروهای ناتو به‌ویژه نیروهای امریکایی با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در سال‌های گذشته، قدردانی کرده است.

آقای علی‌زی همچنان نیروهای کماندو را مسلکی و توانا خوانده و گفته است که این نیروها «بدون شک» می‌توانند به‌طور مستقلانه در برابر دشمنان افغانستان مبارزه کنند.

کمپ «مورهد» سومین کمپ نیروهای خارجی است که در طول نزدیک به دو هفته‌ی گذشته به نیروهای افغان واگذار شده است.

پیش از این کمپ «انتونتیک» در قول اردوی ۲۱۵ میوند در ولایت هلمند و کمپ «مایک اِسپن» در قول اردوی ۲۰۹ شاهین در بلخ به نیروهای افغان واگذار شده بود. در کمپ «انتونیک» نیروهای امریکایی و در کمپ «مایک اِسپن» نیروهای آلمانی مستقر بودند.

روند خروج نظامیان خارجی از افغانستان در اول ماه می رسما آغاز شده است. قرار است تمامی نیروی خارجی که تا اول ماه می به بیش از ۹۰۰۰ هزار نفر می‌رسید، تا ۱۱ سپتامبر افغانستان را ترک کنند.