حمله‌ی هوایی نیروهای افغان

۱۴ نیروی خیزش مردمی در حمله‌ی هوایی ارتش در بدخشان کشته شدند

منابع محلی در ولایت بدخشان می‌گویند که در نتیجه‌ی یک حمله‌ی هوایی نیروهای ارتش بر مواضع نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی کوهستان این ولایت، ۱۴ عضو این نیروها کشته شده‌اند.

محبوب‌الرحمان طلعت، عضو شورای ولایتی بدخشان امروز (شنبه، ۱۵ جوزا) به روزنامه اطلاعات روز گفت که این حمله حوالی ساعت ۱۲:۰۰ بامداد در روستای «کوهستان» ولسوالی کوهستان ره‌اندازی شده است.

آقای طلعت افزود که هشت عضو دیگر نیروهای خیزش مردمی در این حمله‌ی هوایی زخمی شده‌اند. به گفته‌ی او، این افراد هم‌اکنون به شفاخانه منتقل شده‌اند و وضعیت صحی پنج نفر آنان وخیم است.

این عضو شورای ولایتی بدخشان تأکید کرد که هنوز دلیل هدف‌قرارگرفتن نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی کوهستان توسط نیروهای ارتش مشخص نشده است.

با این حال، قول اردوی ۲۱۷ پامیر می‌گوید که اجراآت هوایی در این ولسوالی بر مواضع گروه طالبان راه‌اندازی شده است.

عبدالهادی نظری، سخن‌گوی این قول اردو به روزنامه اطلاعات روز گفت که اهداف در این حمله‌ی هوایی قبلا تثبیت شده بود و محل مورد هدف مربوط به «دشمن» بوده است.

ولایت بدخشان در شمال‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بیشتر نقاط این ولایت حضور و فعالیت گسترده دارند. نظامیان دولتی اخیرا به حملاتش بر مواضع طالبان در این ولایت شدت بخشیده است.