اولویت‌دهی به آموزگاران در تطبیق واکسین کرونا

وزارت معارف زمان آغاز امتحانات مکاتب را اعلام کرد

وزارت معارف کشور زمان برگزاری امتحانات سالانه مکاتب دولتی و خصوصی در مناطق گرمسیر و امتحانات چهارونیم ماهه در مناطق سردسیر و نهایت سردسیر را اعلام کرده است.

در اعلامیه‌ی وزارت معارف که امروز (پنج‌شنبه، ۳۱ سرطان) منتشر شده، آمده است که امتحانات سالانه‌ی سال آموزشی ۱۳۹۹ در مناطق گرمسیر تکمیل نشده بود و امتحانات مضامین باقی‌مانده از تاریخ ششم ماه اسد با درنظرداشت توصیه‌های وزارت صحت عامه و رعایت فاصله‌ی اجتماعی، گرفته می‌شود.

براساس زمان‌بندی این وزارت، امتحان چهارونیم ماهه سال آموزشی ۱۴۰۰ در مناطق سردسیر و نهایت سردسیر از تاریخ ششم الی اخیر ماه اسد با درنظرداشت شرایط صحی و رعایت فاصله اجتماعی در فضاهای سرباز و یا در دو یا سه نوبت برگزار شود.

در اعلامیه آمده است که ادارات مکاتب مکلفند که توصیه‌های صحی از جمله پوشیدن ماسک، خودداری از تجمعات، رعایت فاصله‌ی اجتماعی و برگزاری امتحانات در فضای باز را در نظر بگیرند.

وزارت معارف افزوده است که در مورد آغاز درس‌های حضوری در هماهنگی مشترک با وزارت صحت عامه و با درنظرداشت وضعیت، تصمیم گرفته خواهد شد.

مکاتب و دانشگاه‌ها در تاریخ هشتم جوزای سال جاری به‌دلیل افزایش روزافزون مریضان مبتلا به ویروس کرونا برای دو هفته در ۱۶ ولایت تعطیل شد. پس از دو هفته، وزارت صحت عامه مکاتب و دانشگاه‌ها را در تمامی ولایات تعطیل اعلام کرد.

چندی پیش وزارت صحت عامه اعلام کرد که در همکاری مشترک با وزارت‌های تحصیلات عالی و معارف و دیگر نهادهای آموزشی، طرحی را تهیه کرده‌اند که براساس آن فعالیت نهادهای آموزشی به‌صورت تدریجی و با درنظرداشت وضعیت، از سر گرفته خواهد شد.