الغزار جاغوری

هشت جنگ‌جوی طالبان در جاغوری غزنی کشته شدند

منابع محلی در ولایت غزنی تأیید می‌کنند که در نتیجه‌ی عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی در ولسوالی جاغوری این ولایت، هشت جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شده‌اند.

ذوالفقار خدمتی، آمر اکمال فرماندهی پولیس جاغوری امروز (چهارشنبه، ۱۳ اسد) به روزنامه اطلاعات روز گفت که نیروهای دفاعی و امنیتی این عملیات‌شان را شب گذشته از طریق زمین و هوا در روستای «الغزار» این ولسوالی راه‌اندازی کرده‌‌اند.

آقای خدمتی افزود که از جمله‌ی هشت جنگ‌جوی کشته‌شده‌ی طالبان در این عملیات، پنج جنگ‌جویان آنان در نتیجه‌ی حمله‌ی هوایی و سه جنگ‌جوی دیگر آنان در درگیری با نیروهای امنیتی و دفاعی جاغوری کشته شده‌اند.

همچنین به گفته‌ی او، سه جنگ‌جوی دیگر طالبان هم در جریان درگیری با نیروهای امنیتی و دفاعی جاغوری زخمی شده‌اند.

در همین حال محمداحسان شریفی، ولسوال جاغوری به روزنامه اطلاعات روز گفت که تمامی جنگ‌جویان کشته‌شده‌ی طالبان به منطقه‌ی «رسنه‌»ی ولسوالی گیلان منتقل شده‌اند.

همچنین ذوالفقار خدمتی گفت که در جریان این عملیات نظامیان دولتی، یک عراده موتر و دو عراده موتورسایکل طالبان از بین برده شده است.

او گفت که هم‌اکنون نیروهای امنیتی و دفاعی کوه‌های مشرف بر ولسوالی‌های ناامن مقر و گیلان در «الغزار» را در کنترل دارند و چندین پاسگاه را در این نقاط افراز کرده‌اند.

آقای خدمتی تأکید کرد که در جریان این عملیات به نیروهای امنیتی و دفاعی آسیبی نرسیده است.

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

ولسوالی جاغوری از ولسوالی‌های امن ولایت ناامن غزنی در جنوب‌شرق کشور است. طالبان از حدود یک ماه پیش از چندین استقامت حملات‌شان را بر ولسوالی جاغوری شدت بخشیده، اما موفق به پیش‌روی در آن نشده‌اند.

هم‌اکنون تنها کنترل این ولسوالی و ولسوالی ناهور و بخش‌هایی از شهر غزنی در کنترل نیروهای دولتی است.