ویزای ویژه مهاجرت

وزارت خارجه‌ی امریکا برای متقاضیان ویزای ویژه مهاجرت (SIV) تسهیلات وضع کرد

وزارت امور خارجه‌ی امریکا برای متقاضیان ویزای ویژه مهاجرت (SIV) تسهیلات وضع کرده است. براساس این تسهیلات فردی متقاضی دیگر نیاز به توصیه‌‌نامه شهروند امریکایی ندارد.

ویزای ویژه مهاجرت به امریکا (SIV) برای شهروندان خارجی است که با نظامیان و نهادهای امریکایی کار کرده‌اند. در گذشته فرد متقاضی باید توصیه‌نامه از ناظر خود که شهروند امریکایی باید می‌بود، ارایه می‌کرد.

پروژه بین‌المللی کمک به پناهندگان (IRAP) اما می‌گوید که وزارت خارجه‌ی امریکا در اواخر ماه گذشته پس از شکایت همکاران افغان و عراقی نظامیان امریکایی علیه آنتونی بلینکن، وزیر خارجه‌ی ایالات متحده، این الزامات را کنار گذاشته است.

مدیر واحد ویزای ویژه مهاجرت افغانستان در وزارت امور خارجه امریکا حتا گفته است که از ۲۱ دسامبر ۲۰۲۱، این وزارتخانه دیگر از فرد متقاضی درخواست نکرده که توصیه‌نامه یا امضا از سرپرست امریکایی خود در حمایت از درخواست COM ارسال کند.

او گفته که این به این معنا است که متقاضیان SIV می‎توانند توصیه نامه‌ای از هر کسی که بر آنها نظارت داشته است، بدون توجه به وضعیت شهروندی او ارسال کنند.

پروژه بین‌المللی کمک به پناهندگان افزوده است هنگامی که برنامه SIV ایجاد شد، کنگره تصریح کرد که یک فرد می‌تواند خدمات وفادارانه و ارزشمند لازم را برای به دست‌آوردن SIV با ارائه یک توصیه یا ارزیابی مثبت از سرپرست خود ارایه دهد.

کنگره هیچ محدودیتی برای تابعیت یا ملیت سرپرست فرد تعیین نکرده است.

اما برای سال‌ها، وزارت امور خارجه‌ی امریکا از دادن‌ اعتبار به نامه‌هایی که توسط شهروندان آمریکایی امضا نشده بود، خودداری می‌کرد.

پروژه بین‌المللی کمک به پناهندگان گفته است که این سیاست وزارت خارجه به تأخیرهای غیرضروری منجر می‌شد.

این پروژه تصریح کرده است که به دلایل مختلف، ممکن است یک فرد با یک شهروند امریکایی تماس مستقیم برقرار نتواند. به گفته‌ی پروژه بین‌المللی کمک به پناهندگان برای مثال، افرادی که پروژه‌های مهم دولت ایالات متحده را از طریق شرکت‌های محلی اجرا می‌کنند، اغلب مستقیماً با شهروندان ایالات متحده کار نمی‌کنند.

  1. من عزیزالله صافی استم تقریبا هفت سال میشد که با امریکایی ها کار میکردم و فعلا هم در افغانستان به سر میبرم در حالت ترس و نا توانی که بخاطریکه با امریکایی ها کار میکردیم ما را کافر میدانند از یک جای به جای دیگر خانه را انتقال میدهیم تا کس نفهمد که ما با امریکایی ها کار کردیم حال در اوضاع بسیار بد به سر میبریم کیس siv هم انداختیم مگر کسی نیست که از ما بپرسد که تو خدمت به دولت آمریکا کردی این چه قسم آمریکا بود این چه قسم خدمت بود که ما کردیم

  2. نصرت الله شیرزاداستم درگدشته بانظامیان امریکایی درکمپ ایگرزدرکابل کارمیکردم یک قراردادی شرکت فلوربودم وقتیکه طالبان همه جاراگرفتند بخاطریکه من درگدشته باامریکایی هاکارمیکردم بنام مزدور وغلام کفار قصدکشتن من وخانواده منراکردند اینکه ازخانه که درولایت غزنی بودبه چه شکل فرارکردیم با یکجوره لباسی که بتن داشتیم بهدازبیست وپنج روز پیااده روی ومسافرت خودرا به مشهدایران رساندیم درحالیکه تاکوچکترین طفلم کاری شاقه میکند همه ازمکتب وتحصیل ماندن که بااینکارآینده بدترینی دارند اما همه خانواده بخاطرکرایه یک اتاق وسه وقت نانی بخورونمیرکارمیکنیم درحالیکه بستربرای خوابیدن نداریم من باداشتنی ایچ آر لیتر ریکمندیشن لیتر حتی کیس نمبر بارها درپروگرامsiv و. P2 اپلای کردم اما ماهاوسال هااست که به زندگی ما وبه آینده اطفالم کس ارزش ندادند باتمام اسنادی که دارم بمام غلام مرگم راجایز گفتن ودرایران فقط زنده هستیم زندگی برای ما شکنجه میدهداما کس به وعده یی که باماداده شده بود وفانکردند وبدبخت شدیم بخاطریکه بانیروهای امریکایی کارکرده بودم همه چیزم را از دست دادم وبس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.