MoICAfghanistan

وزارت تجارت طالبان به‌دنبال شراکت با روسیه در زمینه نفت‌وگاز است

نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت طالبان در دیدار با مقام‌های روسی گفته است که روسیه می‌تواند یکی از شرکای جدید مواد نفتی و گاز مایع افغانستان باشد.

طبق خبرنامه وزارت صنعت و تجارت طالبان که امروز (پنج‌شنبه، ۲۷ اسد) منتشر شد، عزیزی در سفرش به مسکو با پاویل سوروکین، معاون اول وزیر انرژی روسیه ملاقات کرده است.

به نقل از خبرنامه، در این ملاقات سوروکین گفته است که زمینه‌های مختلف همکاری میان روسیه و افغانستان وجود دارد که یکی از آن‌ها همکاری در سکتور مواد نفتی و گاز مایع است.

در خبرنامه وزارت صنعت و تجارت طالبان به نقل از معاون وزیر انرژی روسیه آمده است که این کشور از بزرگ‌ترین عرضه‌کننده‌های مواد نفتی در جهان به‌شمار می‌رود و می‌تواند حجم بزرگی از این مواد را به افغانستان صادر کند.

عزیزی گفته است که در حال حاضر مواد نفتی و گاز مایع مورد نیاز بازارهای افغانستان از کشورهای همسایه این کشور تأمین می‌شود.

سرپرست وزارت صنعت و تجارت طالبان گفته است که افغانستان در جست‌وجوی شرکای جدید تجاری خود در عرصه نفت‌وگاز است. او افزوده است که روسیه می‌تواند یکی از شرکای جدید مواد نفتی و گاز مایع افغانستان باشد.

وزارت صنعت و تجارت طالبان می‌گوید که در پایان این دیدار فیصله شده تا هیأت‌های فنی دو طرف روی جزئیات عقد خریداری مواد نفتی و گاز مایع مذاکرات شان را آغاز و نتایج مذاکرات را برای تصمیم‌گیری با مقامات دو طرف شریک کنند.

بهای نفت طی ماه‌های اخیر در افغانستان به‌شدت افزایش یافته است. از سویی هم گفته می‌شود که نفت کم‌کیفیت وارد بازار افغانستان می‌شود.