طالبان یک محافظ عبدالله عبدالله و برادرش را در کابل بازداشت کرده‌اند
عکس: ارسالی به اطلاعات روز

طالبان یک محافظ عبدالله عبدالله و برادرش را در کابل بازداشت کرده‌اند

منابع معتبر در کابل می‌گویند که نیروهای طالبان دو جوان پنجشیری را که باهم برادر نیز هستند، از ساحه‌ی کارته نو شهر کابل بازداشت کرده‌اند.

منابع امروز (جمعه، ۴ قوس) به روزنامه اطلاعات روز گفتند که این دو جوان فریدون و فیروز خان نام دارند و باشندگان اصلی منطقه‌ی «تنخو» ولسوالی دره‌ی ولایت پنجشیر هستند.

یکی از این منابع گفت که فریدون محافظ عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه پیشین بود و فیروز خان در یک شرکت خصوصی کار می‌کرد.

بستگان این دو جوان می‌گویند که آنان با هیچ جبهه‌ای مخالف طالبان ارتباط نداشتند و در شهر کابل مشغول وظیفه و زندگی عادی‌شان بودند.

طالبان در طی بیش از یک سال گذشته که با «جبهه مقاومت» به رهبری احمد مسعود در ولایت پنجشیر درگیر اند، ده‌ها جوان پنجشیری را به اتهام داشتن ارتباط با این جبهه بازداشت، شکنجه و زندانی کرده‌اند. در برخی موارد افراد بازداشت شده از اثر شکنج‌ی شدید جان باخته‌اند.

در یکی از این موارد، طالبان حدود سه ماه پیش نیز سه برادر را که از باشندگان منطقه‌ی «تنخو» ولسوالی دره هستند، از ساحه‌ی کارته نو شهر کابل بازداشت کرده‌اند. این سه برادر در حال حاضر در زندان پلچرخی زندانی‌اند.