نجات کارگران یک معدن طلا در بدخشان
عکس: ارسالی

کارگران یک معدن طلا در بدخشان پس از ۵۵ ساعت زنده نجات داده شدند

مسئولان محلی طالبان در ولایت بدخشان می‌گویند که عملیات نجات کارگران گیرمانده در یک معدن طلا در ولسوالی یاوان این ولایت، پس از حدود ۵۵ ساعت پایان یافته است.

معزالدین احمدی، رییس اطلاعات و فرهنگ طالبان در ولایت بدخشان می‌گوید که عملیات نجات حوالی ساعت ۹:۳۰ دقیقه‌ی امشب (شنبه، ۱۷ جدی) پایان یافته است.

احمدی همچنین می‌گوید که هر سه نفر زنده از زیر آوارهای خاک بیرون کشیده شده‌اند. یکی از این افراد ساعاتی پیش نجات داده شده بود و دو نفر دیگر در آخرین دقایق عملیات نجات، زنده بیرون کشیده شده‌اند.

رییس اطلاعات و فرهنگ طالبان در ولایت بدخشان افزود که وضعیت صحی دو نفر که تازه نجات داده شده‌اند، خوب است و در حال حاضر تحت مراقبت تیم صحی در ولسوالی یاوان قرار دارند.

به‌گفته‌ی او، انتقال این افراد به شفاخانه ولایتی بدخشان به‌دلیل این که شب است و برای چرخبال مشکل ایجاد نشود، به فردا صبح موکول شده است.

این افراد حوالی ساعت ۲:۰۰ بعد از ظهر روز پنج‌شنبه هفته‌ی گذشته در پی رانش زمین در یک معدن طلا در روستای خیرآباد ولسوالی یاوان زیر آوار خاک گیر ماندند.

روز جمعه منابع به روزنامه اطلاعات روز گفتند که مردم محل با وسایل ابتدایی دست‌داشته‌ی‌شان در تلاش نجات کارگران گیرمانده هستند.

منابع همچنین گفته بودند که سه نفر زیر آوار گیر مانده و فریاد آنها را شنیده‌اند که برای نجات‌شان خواهان کمک هستند.