وزارت خارجه‌ی طالبان و سفارت پاکستان کمیته‌ی مشترک برای تسهیل تردد اتباع دو کشور ایجاد می‌کنند

وزارت امور خارجه‌ی طالبان اعلام کرده است که یک کمیته‌ی مشترک میان بخش قنسولی این وزارت و سفارت پاکستان در کابل برای تسهیل تردد اتباع دو کشور ایجاد می‌شود.

بر اساس اعلامیه‌ی این وزارت، روی تشکیل این کمیته در دیدار امروز (دوشنبه، ۶ جوزا) امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه‌ی طالبان و عبدالرحمان نظامانی، کاردار سفارت پاکستان در کابل، توافق صورت گرفته است.

در این اعلامیه که در صفحه‌ی توییتر حافظ ضیا احمد، معاون سخن‌گوی وزارت خارجه‌ی طالبان منتشر شده، آمده است که در مورد ایجاد این کمیته به «درخواست و اصرار» آقای متقی توافق صورت گرفته است.

او افزوده که کاردار سفارت پاکستان در این دیدار خواستار افزایش مدت ویزای دانشجویان پاکستانی که برای تحصیل به افغانستان می‌آیند، شده است.

به گفته‌ی معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ی طالبان، در رابطه به این موضوع متقی به کاردار سفارت پاکستان «اطمینان» داده است.

حافظ ضیا احمد نوشته است که در این دیدار سفر وزیر امور خارجه‌ی طالبان به پاکستان در رأس یک هیأت سیاسی و تجارتی «مثبت» ارزیابی شده و دو طرف بر تداوم همکاری مؤثر دو جانبه تأکید کرده‌اند.

پیش از این شهروندان کشور بارها از روند صدور ویزای پاکستان شکایت کرده بودند و وزیر خارجه‌ی طالبان در دیداری که حدود یک ماه قبل با کاردار سفارت پاکستان داشت، خواستار ایجاد شفافیت در این زمینه شده بود.